Как подать на развод

Как подать на развод

Когда завязываются романтические отношения и брак, никто не задумывается, что со временем возможен развод. С течением времени в браке субъекты пары понимают, что не подходят друг другу, тогда возникает желание подать на развод.

Возникает большое количество вопросов по поводу бракоразводного процесса. Среди них: куда подавать заявление на развод, как его составить, сколько стоит расторжение брака и другие вопросы. В этой статье будут даны ответы на эти вопросы, а также полезная информация мужчине, женщине или паре, которая решила развестись.

Процесс подачи заявления на развод

Подать на развод

Чтобы правильно оформить развод необходимо подойти к этому делу ответственно, изучить какие варианты расторжения брака существуют и возможны для вас, выяснить какую роль в разводе играют дети. Необходимо собрать и оформить значительное количество документов.

Развод осуществляется в ЗАГСе или в суде. Стоит упомянуть, что без суда можно развестись только по обоюдному согласию при обязательном условии отсутствия общих детей.

Таким образом, если два человека имеют общее желание прекратить брак и не имеют общих детей, они обращаются в орган ЗАГС по своему месту регистрации для развода. В противном случае развестись можно только через суд. Финансово, развод через ЗАГС является малозатратным. Необходимо оплатить административный сбор и госпошлину. Развод с иностранцем через государственный орган регистрации актов гражданского состояния принципиальных отличий не имеет.

Срок развода через ЗАГС — 1 месяц. Такое время регламентировано Законом и дано супругам, чтобы окончательно принять решение. В случае его пересмотра, можно отозвать заявление. Это можно сделать в одностороннем порядке.

Если развестись хочет пара с несовершеннолетним ребенком или один из участников брака не желает его расторгать, развода можно добиться через суд. В таком случае бюро рекомендует обращаться за юридической помощью. Квалифицированный юрист консультирует клиента, занимается подготовкой документов в суд. Юрист в Киеве поможет правильно составить исковое заявление, подготовит список необходимых документов, будет заниматься доказательствами: опросом свидетелей, сбором документов. После подготовки  адвокат по разводам подаст иск в суд и будет представлять интересы клиента в заседаниях. Особенно это касается процесса расторжения брака, где есть потребность в разделе имущества или решения вопроса, с кем из родителей будут проживать совместные дети. Также опытный  семейный адвокат поможет в делах о взыскании алиментов, лишении родительских прав одного из родителей и других семейных делах.

При возникновении семейных споров между мужем и женой, описанного выше характера стоит грамотно подойти к оформлению развода. Каждая сторона должна изучить порядок подачи документов. Тщательно изучить процесс или поручить ведение дела адвокату нашего бюро и не заморачиваться этим вопросом самостоятельно. В настоящее время расторгнуть брак через суд можно и дистанционно с помощью подсистемы «Электронный суд». Адвокаты бюро имеют доступ к ней, зарегистрированы в системе и повседневно используют в работе, что экономит немало времени и усилий для достижения желаемого клиенту результата.

    Задайте вопрос нашему адвокату

    Какие документы нужны для развода через суд?

    Дела о разводе на первый взгляд являются простыми, однако для человека не подготовленного они будут сложными как для истца, так и ответчика. В самом простом случае, чтобы начать развод в суде вам потребуется наличие:

    • паспорта супругов, желательно обоих участников спора;
    • свидетельство о рождении общего ребенка/детей (при их наличии);
    • регистрационные номера учетных карточек налогоплательщиков;
    • свидетельство о браке.

    Возможно подать электронные копии документов, а именно: качественно отсканированные цветные сканы. Необходимо собрать вышеперечисленные документы в электронном виде, составить исковое заявление и подать иск в суд через подсистему «Электронный суд».

    При разводе мы также рекомендуем обращаться за юридической помощью к адвокату. Особенно если есть необходимость взыскать алименты или разделить совместно нажитое имущество.

    Расторжение брака

    Стоит упомянуть, что бракоразводные процессы в суде морально сложные для их участников. Особенно если причиной развода является домашнее насилие, измена. В таком случае ведение дела лучше поручить адвокату, чтобы минимизировать общение с ответчиком.

    Какие документы нужны для развода в ЗАГСе?

    Список документов для развода через органы ЗАГСа короткий, процедура разрыва тоже занимает меньше времени. Супругам дается месяц, чтобы окончательно определиться с принятым решением. Если стороны приняли окончательное решение, то для регистрации развода пара должна явиться дважды в органы ЗАГСа со следующими документами:

    • оригинал свидетельства о браке;
    • паспорта;
    • регистрационные номера учетных карточек налогоплательщиков;
    • заявлением (заполняется непосредственно в ЗАГСе);

    После подачи заявления, работник ЗАГСа определит дату, в которую состоится регистрация расторжения брака. Такая дата определяется не ранее, чем через 30 дней после подачи заявления. В назначенный день супруги должны явиться в ЗАГС и подтвердить свое желание прекратить брак. Только после этого расторжение брака будет зарегистрировано.

    Часто задаваемые вопросы
    • Можно ли подать на развод если ребенку нет года?

      Нет, это невозможно кроме частных случаев. Суд не допускает к разводу супругов с ребенком, которому не исполнился один год. Исключением может стать только причинение насилия одним из субъектов брака по отношению к другому или к ребенку/детям.

    • Как подать на развод без согласия одного из супругов?

      Нужно подготовить документы на развод, список которых приведен выше, составить иск и подать его в суд. Позже необходимо прийти на заседание чтобы поддержать заявление. Рекомендуем обратиться за консультацией к специалисту, чтоб процесс прошел в сжатые сроки и решение было в вашу пользу.

    • Можно ли подать на развод по месту жительства?

      Это возможно в случае, когда малолетний ребенок/дети проживают с истцом. Для этого необходимы доказательства, среди которых справка из ЖЕКа, ОСББ (ранее называлась “Форма №3”, справка о регистрации).

    • Как подать заявление на развод?

      Чтобы подать на развод через суд нужно собрать список необходимых документов (описано на странице выше), подготовить исковое заявление и обратиться в суд по месту жительства ответчика.

    • Какие документы нужны для развода?

      Для развода через ЗАГС нужны паспорта, свидетельство о браке, РНУКПН и заявление (заполняется в ЗАГСе). Для развода через суд нужны паспорта, свидетельства о рождении общих детей, РНУКПН, свидетельство о браке и заявление. 

    • Как развестись через “Дию”?

      Развестись через “Дию” нельзя, однако вы можете получить документ о разводе с помощью этого приложения.

    • Куда подавать заявление о разводе?

      Если у вас нет общих детей до одного года и имущественных/алиментных и других претензий - в ЗАГС, в другом случае в суд по месту проживания (регистрации) ответчика, а если с истцом проживают несовершеннолетние дети, то можно подать в суд по своему месту проживания (регистрации).

    Оформить развод через Дію нельзя, однако через подсистему «Электронный суд» вы можете подать на развод онлайн, а специалисты бюро помогут в этом.

      Задайте вопрос нашему адвокату


      42 thoughts on “Как подать на развод”

      1. Добрый вечер. Муж находится заграницей, но согласен на развод. Какой документ он может прислать( если нужно заверенный нотариально ) для подачи документов в загс только мне. Спасибо

        1. Доброго дня, Анна.
          Для розірвання такого шлюбу потрібно:
          1. Отримати у відділі РАЦС, де ви будете реєструвати розірвання шлюбу бланк заяви про розірвання шлюбу. Обов’язково візьмість з собою паспорт, код і свідоцтво про шлюб, щоб блуа предметна розмова з працівником віддіул РАЦС.
          2. Чоловік має підписати і посвідчити заяву у нотаріуса(за кордоном це можна зробити в консульстві України, тоді не доведеться робити апостиль або іншу легалізацію документів).
          3. Надати на вас нотаріально посвідчену довіреність на подання цієї заяви у відділ РАЦС(аналогічно довіреність робиться в консульстві).
          4. Ви з цією заявою звертаєтесь у відділ РАЦС, де вона реєструється і призначається дата реєстрації розірвання шлюбу(зазвичай це через місяць після подання заяви).
          5. Чоловік готує другу заяву і посвідчує її нотаріально, де вказує, що не може з’явитися в РАЦС і просить зареєструвати розірвання шлюбу без його присутності. В цьому випадку краще взяти зразок такої заяви у конкретному відділі РАЦС, бо можуть виникнути нюанси з оформленням для конкретного відділу.
          6. В день, призначений для реєстрації розірвання шлюбу, ви приходите в РАЦС з усіма документами вказаними вище і реєструєте розірвання шлюбу.

      2. Здравствуйте, а как быть если утратил свидетельство о браке, но есть его ксерокопия, этого достаточно для развода?

        1. Доброго дня.
          Відповідно до вимог ЦПК України позивач має право надати в суд копію документу, засвідчивши відповідність його оригіналу своїм підписом. І така копія матиме силу оригінального документу, якщо жодна з сторін не ставить його під сумнів та визнає дійсність. Однак ще з далекого 1998 року судді керуються в справах такої категорії Постановою пленуму ВСУ від 12.06.1998 № 16, в якій вказано, що до заяви про розірвання шлюбу подається оригінал свідоцтва про шлюб. Саме тому непоодинокі випадки, коли суд вимагає надати оригінал такого свідоцтва.
          В зв’язку з чим з метою пришвидшення руху справ ми завжди радимо подавати в суд саме оригінал свідоцтва про шлюб.
          У вашому випадку необхідно отримати повторне свідоцтво, яке ви можете замовити в будь-якому відділі РАЦС по всій території України. Вам його виготовлять і видадуть. Таким чином, у вас буде в наявності повторне свідоцтво про шлюб(оригінал),яке ви зможете подати в суд разом з позовом про розірвання шлюбу.
          Бажаємо успіхів у ваших справах. За допомогою ви можете звернутися до нас на електронну пошту: office@absl.org.ua або за телефонами: 073-153-67-73, 044-298-17-87.

      3. Здравствуйте! Если мать хочет оставить ребёнка отцу, что для этого нужно? Стороны не против. Спасибо!

        1. Вітаю. За загальним правилом місце проживання дитини визначається за спільною згодою батьків. Якщо ви домовились і дійшли спільної згоди про місце проживання дитини, то нічого робити не потрібно. Просто дитина переїжджає до того з батьків з ким вона має проживати і все.

          1. Подскажите пожалуйста,если я сейчас проживаю в другом городе, возможности приехать в свой город для подачи заявления нет ,могу ли я подать заявление на развод в том городе где сейчас нахожусь ?
            И если есть ребенок 1.5 года ,так само даётся месяц на раздумия? И дальше суд ?

            1. Вітаю. У вашому випадку розірвання шлюбу можливе виключно через суд. Щодо підсудності цієї справи, то ви за правилом альтернативної підсудності маєте право пред’явити такий позов за вашим місцем проживання (перебування) за умови проживання з вами неповнолітньої або малолітньої дитини. Для цього до позовної заяви обов’язково додайте доказ проживання дитини з вами (на ваш вибір): довідка з ОСББ, акт обстеження, довідка ВПО, довідка про місце реєстрації або інший доказ, що доводить факт проживання дитини з вами.
              Щодо строків, то суд розглядає справу за правилами, що встановлені ЦПК України. Як правило, строк розгляду позову від 2 місяців і більше. Час на примирення суд може надати виключно в разі подання такої заяви сторонами. Самостійно таких строків суд не надає. Але виходячи з практики, то між поданням позову і першим засіданням суду проходить час не менше півтора місяці. Фактично це і є час подумати сторонам про примирення.

      4. Можно ли подать на развод онлайн если я нахожусь в Германии, а муж остался в Украине? И какова дальнейшая процедура? Мы украинцы, брак заключен тоже в Украине.

        1. Вітаю. Підсистема електронний суд працює. Тому ви можете подати на розлучення онлайн. Процедура стандартна. Більш детально описано в цій інструкції на нашому сайті. https://www.absl.org.ua/pokrokova-instrukcziya-z-rozirvannya-shlyubu-pri-nayavnosti-nepovnolitnih-ditej-cherez-sud/.
          За допомогою ви можете звернутися до бюро. Нажаль, в у мовах війни ми працюємо дещо в обмеженому режимі, однак в не складних справах допомагаємо клієнтам.

        2. Вітаю. Так це можливо. Процедура стандартна. Можете скористатися інструкціями з нашого сайту або звернутися безпосередньо в бюро за допомогою електронних засобів зв’язку і ми вам допоможемо.

      5. Как быстро можно развестись через суд при наличии несовершеннолетнего ребенка,но с согласия обоих супругов сейчас,в условиях военных действий на Украине?

        1. Вітаю. Діяльність судів в умовах воєнного стану не припиняється. Розірвання шлюбу відбувається за загальним правилом. Більш детально описано в цій інструкції https://www.absl.org.ua/pokrokova-instrukcziya-z-rozirvannya-shlyubu-pri-nayavnosti-nepovnolitnih-ditej-cherez-sud/.
          Щодо швидкості розгляду справи то це залежить від конкретного судді та обстановки на фронті.

        2. Вітаю. Рогляд справи про розірвання шлюбу триває від 2 місяців і більше. Швидше не можливо через особливості процесуального права, яке регулює ці відносини.
          Умови воєнного часу лише обмежують діяльність певних судів, а в цілому судова система працює і справи передають в інші суди. Про зміну підсудності можна переглянути інформацію на сайті Верховного Суду.
          Тому подавайте позов за встановленою підсудністю і чекайте на судове рішення.

      6. Здравствуйте. Заявление на развод было подано онлайн, но в связи с началом войны не было возможности приехать забрать документы в городе, где был зарегистрирован брак. Прошло больше месяца с момента подачи. Должен ли уже быть брак разорван автоматически или нужно заново подавать заявление?

        1. Вітаю. Шлюб «автоматично» не розірвуть. Необхідно в будь якому випадку підтвердити своє волевиявлення заявою або особистою явкою в судове засідання. Виключенням в таких справах може бути коли відбувається розгляд справи в спрощеному провадженні без виклику сторін. Тоді явка сторін не є обов’язковою, а рішення приймається по документам.
          Щодо строків: зазвичай одного місяця замало щоб справу розглянули. Більше того рішення суду набирає законної сили 30 днів. Тому в будь якому випадку розв’язання шлюбу триває від 2 місяців і більше.

      7. Здравствуйте, если у мужа только загран паспорт, он подойдёт для развода

        1. Вітаю. Так звичайно паспорт громадянина України для виїзду за кордон є документом, який посвідчує особу і її громадянство, та може використовуватись під час розгляду справ в суді, в тому числі і справ про розірвання шлюбу.

      8. Доброго дня. Жінка знаходится за кордоном, а я в Херсонській області (в окупації). Обидва згодні на розлучення, але не можемо прийти до згоди, щодо поділу майна. Які в нас варіанти?

        1. Вітаю. Це типова ситуація, яка виникає в більшості родин. Вирішується вона наступним чином. Розлучення і розподіл майна є різними судовими справами.
          Розлучення розглядається в одному позові, а розподіл майна в іншому. Тому треба звернутися до суду, якому передано підсудність з вашої території, і подати два позови: один на розірвання шлюбу, який буде розглянуто швидше, другий на розподіл спільного майна, який буде розглядатися довше.

      9. Здравствуйте.
        Один из супругов находится за границей, а другой остался в Украине. И один из них хочет развод, вопреки желанию другого. Такое возможно осуществить, или это не реально?
        Спасибо.

        1. Доброго дня, Олександре. За обставин, які ви описали, розлучення можливе. Незалежно від місця знаходження одного з подружжя, якщо він є громадянином України, суд має право прийняти такий позов до розгляду і постановити рішення за наслідками розгляду. Так, це може зайняти трохи більше часу, ніж зазвичай але рішення буде однозначне про розірвання шлюбу.

            1. Так, розлучать. Адже законодавство передбачає, що шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається (стаття 24 СК України). Шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і чоловіка (стаття 52 Конституції України). Таким чином, якщо один з подружжя не бажає перебувати в шлюбі — це безумовна підстава для його припинення.

      10. Добрый день. Скажите пожалуйста, мы оба за границей и хотели бы развестись онлайн, есть несовершеннолетний ребенок, мы можем это сделать не приезжая в Украину ? Спасибо

        1. Вітаю, пане Олександре. Так, ви можете самостійно розірвати шлюб через підсистему «Електронний суд» за домопогою засобів мережі Інтернет. Це єдиний спосіб розрвати шлюб он-лайн. Або можете доручити ведення справи адвокатам нашого бюро і не перейматися цим питанням взагалі. Від вас потрібно буде лише передати два документи в Україну і забути про це питання аж до отримання рішення суду, яке ми вам надішлемо в будь-яку точку світу.

      11. Добрий день. Скажіть будь ласка, жінка за кордоном, маємо двох дітей, хоче розлучення. Чи можуть нас розлучити і як бути з дітьми, вони неповнолітні.

        1. Доброго дня, пане Олександре.
          Так, Вас можуть розлучити, навіть якщо дружина знаходиться за кордоном.
          Щодо дітей, то тут питання залишиться відкритим. Відповідно до ст. 160 Сімейного кодексу України: місце проживання дитини, яка не досягла десяти років, визначається за згодою батьків. Місце проживання дитини, яка досягла десяти років, визначається за спільною згодою батьків та самої дитини. Якщо батьки проживають окремо, місце проживання дитини, яка досягла чотирнадцяти років, визначається нею самою. Відповідно до ст. 161 Сімейного кодексу України: якщо мати та батько, які проживають окремо, не дійшли згоди щодо того, з ким із них буде проживати малолітня дитина, спір між ними може вирішуватися органом опіки та піклування або судом.
          Таким чином, якщо ви не можете дійти згоди з матір’ю дітей де та з ким будуть жити діти, то це питання слід вирішувати в судовому порядку.

      12. Доброго ранку,хочемо з жінкою розвестись ,обидва згодні ,маємо двох дітей ,віком 6 та 10 років. Справа в тим що молодша дівчинка 6 років хоче залишитися зі мною ,жінка не проти. Але я зараз в Україні,а жінка з дітьми в Польщі. Які довіреності треба зробити у нотаріуса з приводу дітей … І маю я шанс ,що дитина залишиться зі мною. Та чи можемо ми подати заяву до суду онлайн…? Який приблизно термін розриву шлюбу?

        1. Доброго дня, Сергію.

          1. Розірвання шлюбу у Вашому випадку має здійснюватися через суд, так як у Вас є неповнолітні діти.
          2. Подати заяву Ви можете особисто до суду або через адвокатів нашого бюро, які можуть надати повний супровід з правової допомоги у Вашій справі.
          3. Розгляд справи про розірвання шлюбу в суді становить від 2 до 5 місяців. Все залежить від ситуації в країні (повітряні тривоги, відклюння світла). Адвокати бюро не несуть відповідальності за строки розгляду справи в суді та не можуть впливати на цей строк.
          4. З приводу дітей Ви можете з дружиною оформити у нотаріуса договір про визначення місця проживання/перебування дітей. В цьому договорі Ви зможете зафіксувати, яка дитина з Вами буде проживати, де та за якою адресою.

      13. Добрый день, подскажите пожалуйста, муж хочет подать на развод и хочет , чтобы ребенок 12лет проживал с ним, я хочу , что бы ребенок остался со мной, какой порядок развода в таком случае? Ребенок не может выбрать, он одинаково хочет жить и с мамой и с папой, нужна ли мне помощь адвоката и как добиться, чтобы ребенок все же остался со мной? Я против развода, хочу сохранить семью.

        1. Доброго дня, пані Анастасія.

          1. Щодо розлучення: якщо чоловік звернеться до суду з позовом про розірвання шлюбу, то у вас є право просити суд надати час на примирення та відновлення сім’ї. Суд може задовольнити таке клопотання і надати час на примирення але не більше 6 місяців. Якщо за цей час ви не примиритесь, то шлюб буде розірвано. Якщо примиритесь, то чоловік має забрати позовну заяву з суду.

          2. Щодо питання визначення місця проживання дитини, то це окремий судовий процес, який повинен відбуватися окремо від розірвання шлюбу. Відповідно до ст. 161 СК України якщо мати та батько, які проживають окремо, не дійшли згоди щодо того, з ким із них буде проживати малолітня дитина, спір між ними може вирішуватися органом опіки та піклування або судом.

          Щодо надання правової допомоги, то ми завжди на зв’язку і готові надати якісну правову допомогу. Наш телефон +38073-153-67-73. На цьому ж номері наявні месенджери Viber, WhatsApp, Telegram.

          1. Подскажите пожалуйста,если я нахожусь в другом городе ,могу ли я тут подать заявление на развод ? Возможности приехать в свой город нет. Если Ребенку 1 .5 года нам все равно дают месяц на раздумия ? И потом суд я так понимаю?

            1. Вітаю. У вашому випадку розірвання шлюбу можливе виключно через суд, оскільки у вас є неповнолітні діти. Щодо підсудності цієї справи, то ви за правилом альтернативної підсудності маєте право пред’явити такий позов за вашим місцем проживання (перебування) за умови проживання з вами малолітньої дитини. Для цього до позовної заяви обов’язково додайте доказ проживання дитини з вами (на ваш вибір): довідка з ОСББ, акт обстеження, довідка ВПО, довідка про місце реєстрації або інший доказ, що доводить факт проживання дитини з вами.
              Щодо строків, то суд розглядає справу за правилами, що встановлені ЦПК України. Як правило, строк розгляду позову від 2 місяців і більше. Час на примирення суд може надати виключно в разі подання такої заяви сторонами. Самостійно таких строків суд не надає. Але виходячи з практики, то між поданням позову і першим засіданням суду проходить час не менше півтора місяці. Фактично це і є час подумати сторонам про примирення.

      14. Здравствуйте,подскажите пожалуйста какие нужны документы для подачи заявления в суд на развод?Но у меня муж иностранец и он не находится на территории Украины.

        1. Доброго дня, пані Марина.
          Ось перелік документів, які потрібні для підготовки позовної заяви в суд:
          1. Оригінал свідоцтва про шлюб.
          2. Копія паспорта та РНОКПП (раніше ІПН) позивача.
          3. Копія паспорта і РНОКПП відповідача (за наявності).
          4. Копія свідоцтва про народження спільної дитини (дітей).
          5. Якщо позов пред’являється за альтернативною підсудністю, докази того, що неповнолітня дитина проживає разом з позивачем (довідка від ОСББ, довідка з ЖЕКу, тощо).
          6. Квитанція про сплату судового збору (оригінал).
          7. Позовна заява в суд.

          Ці всі документи необхідно систематизувати, опрацювати відомості в них, зробити два екземпляри позовної заяви та подати її до суду за встановленою підсудністю.

          На нашому сайті можна переглянути окремі рекомендації з цього приводу https://www.absl.org.ua/poslugi/advokat-z-rozluchen/ або доручити ведення справи нашому адвокату і не перейматися цим питанням.

      15. Здравствуйте! Подскажите, пожалуйста, жена, как новая репатриантка подала на развод в семейный суд Израиля, есть на руках положительное решение суда о разводе на иврите, как мне в одностороннем порядке подать на развод в Украине на основании решения суда в Израиле?

        1. Доброго дня. Вам необхідно зробити апостиль на це рішення суду в Ізраїлі. Після чого перекласти його на українську мову і все. Такий документ буде чинним в Україні і повторно розривати шлюб немає потреби.

      16. Вітаю! Як правильно подати заяву на розірвання шлюбу та розподіл майна? Обидва згодні, в Україні та не маємо дітей.

        1. Доброго дня.
          Розірвання шлюбу — потрібно звернутися в РАЦС за місцем реєстрації будь-кого з подружжя. З собою візьміть паспорта, коди та оригінал свідоцтва про шлюб. Там у вас приймуть заяву (бланк видають в РАЦСі) і призначать день та час для реєстрації розірвання шлюбу. Орієнтовно через 30 днів шлюб розірвуть. Але вам потрібно буде двічі прийти в РАЦС спільно з чоловіком. Якщо хтось з подружжя не бажає йти в РАЦС, то такий шлюб можна розірвати в судовому порядку. Звичайно, що тоді краще звернутися до адвоката.

          По поділу майна — якщо це добровільна згода, то краще укласти договір про поділ спільного майна подружжя. Такий договір укладається в нотаріуса. Якщо ви не дійдете згоди, то такий спір вирішується в суді. Для справедливого поділу раджу звернутися за допомогою до адвоката, бо питання не просте і потребує фахової підтримки.

      17. Добрий день, я знаходжусь за кордоном, чоловік в Україні, маємо спільну дитину, якій 11 років. Як я можу розвестись у такій ситуації і що для цього потрібно?

        1. Доброго дня.

          Розірвати ваш шлюб можна тільки в судовому порядку навіть без вашої присутності в Україні. Для цього вам потрібно уповноважити адвоката на ведення вашої справи в суді (підписати договір дистанційно, ось тут є інструкція https://youtu.be/qSpZej7CsHI) або передати підписаний договір в Україну і далі адвокат все зробить самостійно. Зв’яжіться з нами і ми все вам організуємо та зробимо відповідно до вимог чинного законодавства.

      Добавить комментарий

      Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

      Задавайте вопросы в Telegram Задавайте вопросы в Viber Задавайте вопросы в Facebook