Покрокова інструкція з розірвання шлюбу при наявності неповнолітніх дітей через суд

Інструкція з розірвання шлюбу при наявності неповнолітніх дітей через суд

1. Прийняти рішення чи дійсно Ви бажаєте розірвати шлюб?

2. Зібрати документи(п. а) оригінал, всі інші в копіях):

  • Свідоцтво про укладення шлюбу(оригінал);
  • Свідоцтво про народження спільних дітей;
  • Паспорт і РНОКПП позивача;
  • Паспорт і РНОКПП відповідача (по можливості);
  •  якщо позов подається за місцем проживання позивача, то докази проживання з позивачем дитини (довідка про склад сім’ї, акт депутата, довідка з ЖЕО, ОСББ, тощо);
  •  документи, які підтверджують обставини, викладені в позовній заяві.

3. Підготувати позовну заяву:

  • визначитись з підсудністю;
  • скласти заяву у відповідності до вимог ЦПК України, обов’язково вказати причини для розірвання шлюбу, обов’язково вказати докази, якими обґрунтовувати позовні вимоги;
  • в резолютивній частині обов’язково просити суд розірвати шлюб;
  • якщо ви дружина, то вказати яке прізвище бажаєте собі залишити після розірвання шлюбу;
  • зробити три екземпляри заяви та два екземпляри додатків до позовної заяви, сформувати комплекти документів згідно порядку, що вказаний в пункті “Додатки” до позову, засвідчити всі копії додатків своїм підписом;
  • сплатити судовий збір за подання позовної заяви до суду

4. Сформовані комплекти документів особисто принести в суд(на третьому екземплярі позову вам поставлять відмітку про його отримання) або направити поштою рекомендованим листом, кур’єром. Також можливо виконати всі ці дії в підсистеми “Електронний суд” з використанням КЕП позивача.

5. На наступний робочий день, після подання позову до суду або отримання його поштою, перейти на сайт суду https://court.gov.ua/ та в розділі список автоматично розподілених судових справ ввести своє прізвище та з’ясувати номер справи, склад суду.

6. Записати чи запам’ятати номер справи і склад суду. Раз на два тижні перевіряти стан справи на сайті https://court.gov.ua/fair/, оскільки через брак фінансування повістки можуть не відправлятися з суду, а на сайті інформація зазвичай актуальна.

7. В день призначений судом для розгляду справи, прибути в судове засідання та підтримати позовні вимоги, викладені в позові.


4 thoughts on “Покрокова інструкція з розірвання шлюбу при наявності неповнолітніх дітей через суд”

  1. Добрый день, муж хочет подать на развод. он украинец, я россиянка( есть постоянное внж украины), нахожусь за пределами Украины с несовершеннолетним ребенком. какие нужны действия с моей и его стороны?

    1. Слава Україні!

      Якщо ваше бажання спільне, то чоловіку потрібно підготувати і подати позов до суду про розірвання шлюбу. А вам подати заяву в суд по визнання цього позову. Тоді суд має можливість за відносно короткий строк розірвати ваш шлюб. Якщо у кожного з вас немає такої можливості, то один з подружжя має укласти договір на представництво його інтересів в суді з адвокатом і більше не перейматися цим питанням. Представник все зробить без участі сторін. Телефон нашого бюро вказаний в розділі контакти: +380-73-153-67-73(месенджери Viber, WhatsApp, Telegram).

  2. Добрый день! Мы с мужем по обоюдному согласию хотим подать на развод. У нас есть малолетний ребенок. Я – гражданка Украины, муж – иностранец, у него есть украинский вид на жительство. Сейчас мы заграницей. Муж категорически не хочет ехать на территорию Украины. Есть ли какая-то возможность оформить развод удалённо?

    1. Вітаю. Так, ви можете розірвати шлюб, перебуваючи за межами України. Для цього вам потрібно укласти договір з адвокатом на представництво в Україні і далі адвокат все зробить без вас. Єдине, що потрібно буде передати в Україну деякі документи. Зазвичай, це оригінал свідоцтва про шлюб. Звертайтесь до нас у месенджери або телефонуйте і ми вам допоможемо в цьому питанні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Задавайте питання в Telegram Задавайте питання в Viber Задавайте питання в Facebook