Часто, зустрічаючись з певними правовими відносинами, люди не поспішають на консультацію юриста без нагальної потреби. Проте чим раніше отримати кваліфіковану допомогу, тим більше шансів заощадити час та кошти в перспективі. Іноді виникають спірні моменти чи конфлікти, які дуже складно врегулювати без допомоги кваліфікованого адвоката. Як зрозуміти чи це ваш випадок? Як поставити запитання юристу (адвокату) онлайн? Що потрібно знати про нюанси надання юридичної допомоги? Щоб розібратися в тонкощах адвокатської роботи, пропонуємо ознайомитися з питаннями, які часто виникають у людей, які звертаються до нас за послугами.
Популярні питання адвокату
Ми пропонуємо короткі відповіді на запитання наших клієнтів. Такий формат дозволить отримати базову інформацію, необхідну для отримання юридичної допомоги, також ви можете поставити запитання, яке Вас цікавить у формі нижче і залишити зворотний зв’язок для отримання відповіді.
Як задати питання юристу?
Якщо у вас виникло питання адвокату онлайн, достовірну відповідь на нього можна отримати тільки від професійного адвоката, отримайте швидку відповідь, скориставшись нашим чатом або формою внизу сторінки. Щоб отримати об'ємну консультацію у нашому офісі, вам необхідно зв'язатися з нами та домовитися про формат/час зустрічі. Крім того ви можете поставити запитання юристу онлайн, у месенджерах Viber, WhatsApp за телефоном +38-073-153-67-73.
Чим відрізняється адвокат від юриста?
Юрист – більш загальне поняття. Це людина з юридичною освітою, яка працює у сфері юриспруденції. Адвокат у Києві – теж юрист, але він має особливий статус, що дозволяє представляти інтереси клієнта під час допитів та обшуків, консультувати з юридичних питань та надавати допомогу у складанні документів, здійснювати захист клієнта на судових процесах.
Скільки коштує консультація у адвоката в бюро “Сергія Лисенка”?
Ціна консультації починається від 500 грн. Будь-яка консультація розрахована виходячи з її тривалості до 30 хв. За кожний наступний годинник доплата у розмірі 1 000 грн/год.
Як відбувається оплата послуг?
Доступні різні способи оплати: банківською карткою Visa/Mastercard за реквізитами або у відділенні банку, за допомогою платіжних систем LiqPay та PayHub - це дозволяє суттєво оплату клієнтам. Оплата готівкою НЕ ПРИЙМАЄТЬСЯ.
Що таке адвокатська таємниця?
Один із основоположних принципів надання будь-яких адвокатських послуг – повна конфіденційність інформації, наданої клієнтом. Адвокатською таємницею стають будь-які відомості, пов'язані з наданою юридичною допомогою.
Як укласти договір?
Договір є обов'язковою умовою для надання правової допомоги. Такий документ укладається, як правило, у письмовій формі на паперовому носії інформації. Однак, у разі відсутності можливості у клієнта прибути особисто до бюро або передати підписаний экземпляр договору адвокату, такий договір може бути укладений в електронній формі з застосуванням електронного цифрового підпису особи, яка укладає такий договір, з подальшим його направленням адвокату засобами електронного зв'язку або комунікації. Більш детально про такий спосіб укладення договору розповідається у цьому відео: https://youtu.be/qSpZej7CsHI .
Чи можна отримати допомогу за межами України?
Питання до юриста в Україні може бути поставлене онлайн на сайті, консультації також можна отримати в онлайн-режимі, з використанням засобів сучасної телекомунікації.
Які розділи права охоплюють адвокати бюро?
Адвокатське бюро надає широкий спектр юридичних послуг, допоможе знайти оптимальне рішення у врегулюванні:
- сімейних суперечок;
- адміністративних справ;
- конфліктів при отриманні страхових виплат;
- стягнення заборгованостей;
- земельних конфліктів;
- порушень у виконанні виконавчого провадження.
Більш розгорнуту інформацію про види послуг ви знайдете на офіційному сайті компанії.
Хочете задати питання адвокату безкоштовно? Скористайтеся формою нижче та отримайте відповідь на Ваше запитання.
Зверніть увагу, що питання, так само як і відповідь, будуть опубліковані на цій сторінці нижче. Відповідь на питання носить роз’яснювальний характер і не замінює собою консультацію. Відповіді надаються в межах та обсягах, які визначені адвокатським бюро, за наявності часової та практичної можливості.
Доброго вечора! У мене до Вас питання: мій чоловік зараз знаходиться на фронті. Чи можемо ми розлучитися, і розділити дітей. Щоб опікунство він взяв на одного, я на другого????
Доброго дня, пані Олена.
Розлучитися ви можете. Щодо опіки це окреме питання його треба вивчати дуже детально. Але, виходячи з того, що чоловік перебуває на службі в ЗСУ, це малоймовірно. Він не зможе бути вдома увечері та приділяти час дитині, що може перешкодити службі в справах дітей надати будь-який висновок з цього питання. А в справах даної категорії суди в обов’язковому порядку вимагають наявність висновку органу опіки і піклування/служби в справах дітей. За відсутності чоловіка за адресою проживання дитини, малоймовірно, що хтось надасть висновок про доцільність проживання дитини з батьком. І в результаті позитивне вирішення справи, на мою думку, вбачається майже неможливим.
Доброго дня, Підскажіть будь ласка, в такому питанні.
Чи зможу я взяти довідку, про те що я не одружений в Україні за кордоном в посольстві України? Я хочу одружитися на ще одній дружині (мій перший шлюб було укладений за кордоном в консульстві Казахстану) в Україні я його не реєстрував.
Чи карається занодавством України полігамний шлюб?
І чи буде Україна в такому разі знати що в мене вже є одна дружина, не українка?
Дякую
Доброго дня, пане Богдане.
Вступити в ще один шлюб, перебуваючи в зареєстрованому ви не можете. Такий шлюб є недійсним.
Решта питань порушують принципи нашої роботи і відповідь на них ми не надамо.
Доброї ночі. Моє питання таке, чи може власник квартири виписати колишню невістку, якщо у цій квартирі прописана лише вона з неповнолітньою дитиною (онук, 13 років), але дитину залишити на реєстрації? Дякую
Доброго дня.
Малолітня дитина не може залишатися зареєстрованою в квартирі без одного з батьків. Тому, якщо ви виписуєте невістку, то дитина буде виписана з нею. В протилежному випадку невістку не випишуть.
Добрий вечір. Підкажіть будь-ласка, в якому законі чи положенні описано процедуру надання відстрочки від призову під час мобілізації, зокрема надання центром комплектування виписки з книги протоколів про рішення комісії ТЦК та СП щодо надання або ненадання відстрочки?
Доброго дня.
Нижче посилання на нормативні документи, в яких має місце питання про відстрочку:
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text (тут стаття 23)
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/352-2002-%D0%BF#n403 (тут від пункту 74 і далі)
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1153/2008#Text (це загальне положення про проходження військової служби)
Якщо виписують попередження, а згодом приходить повістка в суд за адмін. правопорушення. За неявку ст.268 КУпАП. Чи обов’язкова явка в суд? (якщо неповнолітній)
Доброго дня.
Відповідно до вимог абз. 2 ст. 268 КУпАП “При розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачені частиною першою статті 44, статтями 51, 146, 160, 172-4 – 172-9, 173, частиною третьою статті 178, статтями 185, 185-1, статтями 185-7, 187 цього Кодексу, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов’язковою. У разі ухилення від явки на виклик органу внутрішніх справ або судді районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду цю особу може бути органом внутрішніх справ (Національною поліцією) піддано приводу.”
В інших випадках, як правило, суд приймає рішення без явки особи, яка притягається до відповідальності.
Тому, якщо правопорушення, по якому вас притягують, відсутнє в переліку, то явка не є обов’язковою. Суд прийме рішення і без вас.
Доброго дня. Таке питання. Подали позов до суду (самі ), відкрито провадження від 8 листопада 2022 року( ухвала про спрощений розгляд без участі сторін). На сьогоднішній день 01.05.2023, так і не було судового засідання і не має ніякого рішення. Як довго так може бути (відкрите провадження) без розгляду? Що ми можемо зробити (писати запити і т.д.). Заздалегідь дякую за відповідь.
Доброго дня.
Все залежить від суду, в який були подані документи, а також від судді. Наприклад, в адміністративних судах, справи слухаються від року і більше. Якщо це цивільний, то треба розуміти, що там не так. Як правило, затримки пов’язані з конкретним суддею, який просто забуває про справи. Також важливо розуміти категорію (складність) справи. Чим складніша справа, тим довше вона буде слухатись.
Справу ви можете відстежити на сайті Судова влада України за цим посиланням: https://court.gov.ua/fair/.
Гарно дякую за відповідь.
Будь ласка.
Підкажіть будь ласка як змінити цільове призначення фізичній особі з коду 03.07.на 12.04. або 12.11?
Доброго дня.
У фізичної особи немає цільового призначення.
Якщо мова йде про КВЕДи для ФОП, то вам необхідно звернутися з заявою до державного реєстратора, який внесе відповідні зміни до відомостей про ФОП, що містяться в реєстрі.
Мова йде про те, що фізична особа не ФОП має у власності автозаправку в межах міста та викупила земельну ділянку а тепер вирішила змінити цільове призначення з коду 03.07. на код 12.04, а міська рада на першому етапі зміни не видає витяг з містобудівної документації мотивуючи тим що цільове призначення не міняється.
Як звільнити за станом здоров’я військового якщо комісія відмовляється від цього , а в нього гіпертонія вроджена постійно та задишка .Куди звернутися як з комісувати його. Допоможіть будь ласка.
Доброго дня.
Не всяка гіпертонічна хвороба є підставою для звільнення. Відповідно до ст. 39 Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби передбачено, що тільки хвороба 3 стадії є підставою для непридатності до військової служби. 1 та 2 стадія це підстава для призначення ВЛК та стаціонарного обстеження індивідуально. Ось витяг з таблиці:
Включено: хвороби, що характеризуються підвищеним кров’яним тиском I10- I15 (гіпертонічна хвороба, вторинна гіпертензія)
а) гіпертонічна хвороба III стадії
Непридатні до військової служби з виключенням з військового обліку
б) гіпертонічна хвороба II стадії
Непридатні до військової служби в мирний час, обмежено придатні у воєнний час
Непридатність до військової служби або обмежена придатність визначається індивідуально
в) гіпертонічна хвороба I стадії
Непридатні до військової служби в мирний час, обмежено придатні у воєнний час
Придатність до військової служби або обмежена придатність визначається індивідуально
Таким чином, щоб визначитись з ступенем захворювання військовослужбовець повинен подати рапорт командиру і наполягати на стаціонарному обстеженні стану здоров’я з метою визначення ступеня придатності до військової служби. Звертатися потрібно виключно в письмовій формі – рапортом. Далі командир має з ним визначитись вже відповідно до висновку ВЛК.
Доброго дня,головаша дому,хоче подати до суду за несплату боргу за прибудинкову територію ,вже зв‘язалась з юристом,та каже що передала вже документи,чи можуть в нас забрати квартиру якщо ми платимо по можливості ,але не кожен місяць?
Доброго дня.
Наразі закон висловлюється з цього питання таким чином: У разі якщо сума, що підлягає стягненню за виконавчим провадженням, не перевищує 20 розмірів мінімальної заробітної плати, звернення стягнення на єдине житло боржника та земельну ділянку, на якій розташоване таке житло, не здійснюється. У такому разі виконавець зобов’язаний вжити заходів для виконання рішення за рахунок іншого майна боржника.
Станом на 22.05.2023 така сума становить 134000 грн. Якщо ваш борг не перевищує цю суму, то стягнення на єдину квартиру, в якій ви проживаєте, неможливе.
Доброго дня! В мене дуже велика проблема. Живу на другому поверсі, сусіди на першому поверсі дуже гучно включають музику кожного дня. Включають музику в день. Щось можна з цим зробити??? Допоможіть.
Доброго дня.
Вам потрібно перш за все звернутися в поліцію з приводу порушення громадського порядку. По-друге, слід зафіксувати факт порушення порядку за допомогою аудіо- відеозаписів. В подальшому слід звернутися до органів місцевого самоврядування, Держпродспоживслужби і, як крайній захід, до суду. За наявності доказів можна зобов’язати відповідача не поводитись таким чином. Але це дуже складний і тривалий процес.
Добрий день!
В Україні у мене 2 група інвалідності (довічна) і щомісяця на рахунок приходять виплати.
Зараз я постійний резидент іншої країни.
Чи маю я право і надалі отримувати ці кошти чи краще ( ну і напевно логічно)
було би відмовитись від них? Читала, що можна написати заяву онлайн на відмову.
Дякую!
Доброго дня.
Вам необхідно підготувати заяву і, підписавши її електронним цифровим підписом, спрямувати у відповідний орган соціального захисту населення, який вам здійснює виплати, електронною поштою. Або особисто підписану заяву направити на поштову адресу в Україні. Поштові служби зараз працюють.
Добрий день!
Будьте так ласкаві, підкажіть, будь ласка, чи має право чоловік відсудити частину квартири у дружини, якщо пройшло 4 роки після офіційного розлучення?
З повагою,
Любов
Доброго дня.
Відповідно до вимог ст. 72 Сімейного кодексу України до вимоги про поділ майна, заявленої після розірвання шлюбу, застосовується позовна давність у три роки. Позовна давність обчислюється від дня, коли один із співвласників дізнався або міг дізнатися про порушення свого права власності.
Таким чином строк давності залежить від моменту, коли особа дізналася про порушення свого права або повинна була про це дізнатися.
У вашому випадку треба дивитися обгрунтування позову і виходи з цього та доказів, які є в справі.
Подати в суд за межами цього строку звичайно можна але тоді є право заявити про застосування строків позовної давності і суд повинен відмовити в задоволенні позову.
Добрий ранок.Чоловік учасник АТО, була контузія,наявні хвороба серця, остіохондроз, проходив лікування.А зараз по висновку ВЛК поставлений діагноз синусова тахікардія 1 ступеня(хоча коли проходив лікарів ні хто не захотів слухати скарги на здоров’я і навпаки казали що з хворим серцем ще може служити), по результатам комісії пригодний, але проблеми із здоров’ям залишились. Було назначено додаткове обстеження,але не повністю(не може пройти обстеження добре,тому що ні хто не хоче займатись) дали направлення на лікування,ще призначено медикаментозне лікування. З ТЦК приходили і кажуть що з ним розмовляли і не помітили що він хворий, хоча не однократно чоловік заявляв. Приходять і погрожують вагітній жінці і батькам, що чоловік або сяде або відправлять на 0. Ми збирались звернутись до суду оскаржити рішення ВЛК і подати заяву за погрози, але тут всі відмовляються і не хочуть з ними зв’язуватися, бо все домовлено. Будь ласка скажіть що можна зробити в нашій ситуації? Дякую
Доброго дня.
Ви можете звернутися з приводу таких дій військових до Державного бюро розслідувань. Це правоохоронний орган, який уповноважений розслідувати злочини, що вчинені військовими. На нашу думку, в діях військовослужбовців можуть бути ознаки злочинів, передбачених ст. 364, 365 КК України. Підрозділи ДБР є по всіх регіонах України і ви маєте можливість або поштою написати заяву або безпосередньо поїхати на прийом та написати відповідні заяви. Не факт, що вони одразу допоможуть, але “гарячі голови це може трошки остудити”.
Добрий день, підкажіть, будь ласка, чи можливе розлучення в ДРАЦС за взаємною згодою обох, якщо не повідомити працівнику ДРАЦС про вагітність ? Чи не перевіряють при розлученні облік по вагітності? Факт наявності вагітності ззовні не видно. Ініціатива дружини. Дякую.
Доброго дня.
У своїй професійній діяльності адвокат (адвокатське бюро, адвокатське об’єднання) зобов’язаний використовувати всі свої знання та професійну майстерність для належного захисту й представництва прав та законних інтересів клієнта, дотримуючись чинного законодавства України, сприяти утвердженню та практичній реалізації принципів верховенства права та законності.
Адвокат не може давати клієнту поради, свідомо спрямовані на полегшення вчинення правопорушень, або іншим чином умисно сприяти їх вчиненню його клієнтом або іншими особами.
Адвокат не має права в своїй професійній діяльності вдаватися до засобів та методів, які суперечать чинному законодавству або цим Правилам.
Таким чином, ми не маємо права давати будь-яку відповідь на ваше питання, бо ваші дії суперечать чинному законодавству, а інформація від адвоката потрібна для його порушення, що є неприпустимим.
Доброго вечора)
1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян це скільки?
Доброго ранку.
Є два види НМДГ. В частині санкції статті – це становить 17 грн., відповідно 1000 НМДГ – це 17000 грн.
В частині кваліфікації дій (злочину) станом на 2023 рік – це становить 2684/2=1342, відповідно 1000 НМДГ – це 1 342 000 грн.
Якщо норми інших законів містять посилання на неоподатковуваний мінімум доходів громадян, то для цілей їх застосування використовується сума в розмірі 17 гривень, крім норм адміністративного та кримінального законодавства в частині кваліфікації адміністративних або кримінальних правопорушень, для яких сума неоподатковуваного мінімуму встановлюється на рівні податкової соціальної пільги, визначеної підпунктом 169.1.1 пункту 169.1 статті 169 розділу IV цього Кодексу для відповідного року.
Стаття 169 Податкового кодексу України. Перерахунок податку та податкові соціальні пільги Податкова соціальна пільга становить:
169.1.1. у розмірі, що дорівнює 50 відсоткам розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року, — для будь-якого платника податку.
Доброго дня,скажіть яку суму аліментів повинин платити чоловік,якщо у нього троє дітей,але з першою дитиною він не проживає?
Доброго дня.
Не зовсім зрозуміле питання але спробуємо відповісти.
Якщо чоловік платить в частці від доходу, то на одну дитину суд, як правило, може присудити 1/4 частку, а на двох 1/3 частку від всіх його доходів. Таким чином, загальна сума відрахувань від його доходу становитиме близько 55 %.
Якщо це тверда сума, то на кожна дитину законодавець рекомендує присуджувати мінімум 1 прожитковий мінімум на дитину відповідного віку (станом на 03.06.2023 це становить: для дітей віком до 6 років – 2272 грн; для дітей віком від 6 до 18 років – 2833 грн.), гарантований же мінімум в твердій сумі, яку суд може присудити, це 50 % прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку.