Адвокат по позбавленню батьківських прав

При вихованні дітей батьками, які в розлученні і не живуть разом, часто виникають проблеми. Необхідно вирішити, де буде жити дитина, також потрібно забезпечити йому комфортні умови і освіту. Нерідко, хтось із батьків відмовляється від своїх дітей: не виплачує аліменти або зовсім не приділяє часу дитині. Виходом може бути лише позбавлення прав на дитину. Часто одному з батьків необхідна юридична консультація і подальша допомога у вирішенні даного питання. Така допомога необхідна через два аспекта: мінливість в правових нормах і підставах процедури, а також моральна її складність. Позивач часто потребує підтримки і допомоги. Адвокат буде представляти інтереси клієнта в суді і спілкуватися з відповідачем.

Позбавлення батьківських прав батька

Часто зустрічається, що після розлучення дитина залишається у мами. Згодом, батько перестає виплачувати аліменти або просто зникає з життя сина або дочки, йдучи від батьківського обов’язку. Якщо батько не виконує обов’язків по вихованню, матері рекомендується звернутися за допомогою про позбавлення прав на дитину. Хто може надати таку допомогу?

Адвокат по позбавленню батьківських прав проведе консультацію, надаватиме допомогу в судових засіданнях, складати і надавати необхідну документацію. Позбавлення батьківства передбачає наступне дії:

  • зібрати характеризуючф матеріали на учасників спору;
  • звернутися до органів опіки із заявою про підтвердження доцільності позбавлення батьківських прав;
  • зібрати докази;
  • скласти позов;
  • брати участь в судовому процесі.

Послуги адвоката припускають супровід на всіх етапах позбавлення прав батьків. Хороший юрист грамотно підготує судовий позов і буде домагатися рішення суду на користь клієнта. Досвідчений фахівець надасть правову і моральну підтримку клієнту шляхом вирішення правових проблем.

Записатися на консультацію до адвоката можна онлайн на сайті або за телефонами +38 (073) 153 67 73 +38 (044) 298 17 87. Офіс знаходиться в місті Ірпінь за адресою Мінеральна 7-Е.

    Задайте питання нашому адвокату

    Позбавлення батьківських прав матері

    Причиною такого процесу може бути невиконання батьківських зобов’язань. Вони прописані в Законі – Сімейному Кодексі України. На практиці, позбавлення прав саме матері відбувається набагато рідше, тому це важкі справи. Суд дбає про захист прав дитини часто залишається на материнській стороні. Якщо ви бажаєте отримати позитивне рішення, вам потрібен адвокат. Хороший спеціаліст допоможе розібратися у всіх тонкощах і нюансах подібних справ, також буде виступати в суді і посилатися на практику і досвід.

    Якщо жінка не виконує материнські обов’язки, не приділяє уваги вихованню та освіті сина або дочки, не виплачує аліменти (у випадках, коли дитина живе не з нею), її можна позбавити батьківських прав. Рідше це робиться внаслідок жорстокого поводження та експлуатації чада: примусу до бродяжництва та жебракування, тяжкій фізичній праці.

    Зустрічається, що офіційно батьки ще в шлюбі, але фактично вже не разом і дитина проживає з батьком. У такому випадку при розлученні батько може подати позовну заяву про позбавлення материнських прав на одну дитину. Необхідно розуміти, що суд буде керуватися здоровим глуздом і в першу чергу, дбати про інтереси дитини. Вам необхідно довести неправомірність дій матері по відношенню до свого чада.

    Підстави для позбавлення батьківських прав

    Відібрати права батька або матері можуть з різних причин, але вони завжди однакові. Це може бути тільки в разі порушення одного або кількох наступних пунктів:

    • за немовлям більше півроку не приїхали в пологовий будинок;
    • батьки не виконують свої обов’язки у вихованні та надання освіти чаду;
    • жорстоке поводження;
    • алкоголізм і наркоманія;
    • експлуатація, примус до жебрацтва та / або бродяжництва;
    • кримінальний злочин по відношенню до дитини.

    Однак основні причини звернень до суду – це несплата аліментів і неучасть одного з батьків у житті дитини після того, як трапилося розлучення.

    Позбавлення батьківських прав за не сплату аліментів

    До суду звертаються щоб збільшити розмір виплат або позбавити батьківських прав за несплату і отримувати соціальну допомогу від держави.

    У першому випадку необхідно з позовом про збільшення розміру аліментів. Обов’язковою умовою є обгрунтування, чому потрібно збільшити розмір даних виплат. Це може бути потреба на лікування, оплата шкільних внесків, або внесків до дитячого садку, витрати на утримання та інше.

    Якщо той з батьків, з яким не проживає дитина, відмовляється платити аліменти необхідно ініціювати питання про притягнення його до кримінальної відповідальності, звільнення від батьківських прав і оформлення соціальних виплат від держави.

    Неучасть в житті дитини

    У випадках, коли один з батьків відмовляється від виховання дитини необхідно звернутися із заявою та отримати від органів опіки документ про доцільність звільнення від прав на дітей, попередньо зібрати матеріали, здатні охарактеризувати учасників спору. Зібрати докази: довідки з місця навчання (школа або дитячий садок), довідки з гуртків, спортивних секцій, показання свідків, медичні документи та інше. Скласти позовну заяву і звернутися з усіма документами до суду.

    Умови для позбавлення батьківських прав іноземця

    Позбавити іноземця прав на дитину – це процес, який принципово не відрізняється від звичайного, оскільки вимоги до виховання такі ж, але має ряд нюансів. Однією з важливих проблем стає визначення місця розташування суду, який буде розглядати справу. Можливі варіанти:

    • за місцем проживання дитини – в Україні;
    • за адресою батька – в Україні або за кордоном.

    На практиці, процес суду ініціюється за місцем останнього проживання або майна. Суд може відмовити в прийнятті позову, якщо у іноземця немає майна в країні. Тому допомога адвоката необхідна.

    Позовна заява та документи

    Позовна заява складається за певним шаблоном. Його складання повинно відбуватися за участю юриста. Звернутися до суду з позовом може один з батьків.

    Допомога адвоката необхідна як на етапі складання позовної заяви та збору документів, доказів, так і на етапі суду. Якщо ви хочете добитися позбавлення прав матері або батька на дитину ми рекомендуємо попередньо проконсультуватися з адвокатом. Він розповість про правову базу, на яку потрібно спиратися при складанні заяви. Допоможе в зборі доказів про неучасть батька у житті дитини. Представлятиме ваші інтереси в судових засіданнях, при необхідності підготує апеляцію.

    Також на це мають право організації охорони здоров’я , опікуни, дитячі садки, школи, особи в сім’ї яких проживає дитина, піклувальники.

    З позовами також можуть звертатися родичі або інші члени сім’ї дитини: брати і сестри, бабусі і дідусі, вітчим або мачуха. Це може зробити сам дитина, за умови досягнення нею 14 років.

    Вартість адвоката щодо позбавлення батьківських прав

    Ціна наданих послуг адвоката буде різною. У неї входять різні чинники. Серед них складність справи, що розглядається, наявність матеріалів, з якими потрібно працювати, кількість судових засідань та інших.

    Крім позбавлення адвокат може допомогти у відновленні батьківських прав. Рекомендуємо записатися на консультацію до адвокатського бюро Сергія Лисенка, для з’ясування всіх юридичних моментів, які вас цікавлять. Адвокати бюро мають високий рейтинг в місті Київ і нададуть допомогу у вирішенні ваших проблем. Оплата послуг адвоката здійснюється у формі гонорару.

    Послуга Вартість Примітка
    Консультації адвоката від 800 грн
    Складання позовної заяви про позбавлення прав від 2 500 грн
    Представництво інтересів в суді (комплексно) від 5 000 грн За кожну інстанцію
    Представництво інтересів в судовому засіданні від 1 500 грн
    • Будь-яка консультація розрахована виходячи з її тривалості до 30 хв. За кожні наступні години доплата в розмірі 1 000 грн/ год
    • Окремо оплачуються накладні витрати, пов’язані з веденням справи, в тому числі поштові, канцелярські та інші необхідні для виконання справи витрати
    • Як правило судові засідання на стадії судового розгляду оплачуються додатково до суми гонорару
    Поширені запитання
    • Скільки часу займає процедура позбавлення батьківських прав?

      Процедура займає від шести до дванадцяти місяців.

    • Які документи потрібні?

      Для кожної конкретної справи необхідний свій комплект документів. Однак в загальний список можна включити: висновок органів опіки, характеристики на батьків, довідки з шкіл, дитячих садів, можливо, висновок психолога.

    • Як визначається місце проживання однієї дитини?

      Питання за місцем проживання дитини вирішуються за згодою батьків або в судовому порядку, в разі якщо батьки до такої згоди не дійшли.

    • Які є підстави для позбавлення батьківських прав?

      Немовля не забирають з місця народження пів року, батьки уникають своїх обов'язків, також підставою може бути жорстокість до дитини, хронічне пияцтво або наркоманія, експлуатація праці дитини.

    • Скільки коштує консультація адвоката?

      Консультація адвоката коштує від 800 грн, складання позову - від 2 500 грн. Ціна представництва в суді - від 1 500 грн за одне засідання.

      Задайте питання нашому адвокату

        Залишити відгук
        Поставте оцінку:


        Задавайте питання в Telegram Задавайте питання в Viber Задавайте питання в Facebook