Адвокат з житлових питань

Житлові спори складають вагому і досить складну сферу права. З ними стикаються практично всі люди. Часто для вирішення цих питань потрібне втручання професіонала – адвоката з житлових питань. Визначимо, що входить в компетенцію житлового адвоката, якими спорами він займається і чим може допомогти. А також висвітлимо особливості роботи житлових адвокатів з Адвокатського бюро «Сергія Лисенка», в якому ви можете звернутися не тільки до житлового, а й до громадянського адвокату.

Якими справами займається адвокат з житлових питань?

Житловий юрист або адвокат – фахівець з житлового права. Він володіє повним комплексом знань про правові норми, судові прецеденти та їх застосування. У конкретній ситуації хороший адвокат зможе побудувати грамотну систему юридичного захисту і захистить законні права та інтереси свого клієнта.

Житлове право спирається на Житловий Кодекс України. Це головний нормативний документ, який регулює сферу житлових правовідносин і закріплює право всіх громадян на житло і захист їх законних прав.

Питання житлового права і їх дозвіл в Україні ускладнені неоднозначністю формулювань Кодексу, який був прийнятий в 1983 році. Вирішення спорів з квартирного питання в суді вимагає як приведення норм Кодексу в якості бази, так і обліку судової практики з конкретного питання.

Житлові спори – складні й заплутані справи, від вирішення яких залежить благополуччя громадян. Це сфера права, яка пов’язана з порядками володіння і використання житлових приміщень. Конфліктні ситуації в житлових питаннях виникають між власниками однієї квартири, між орендодавцем і орендарем при наданні житлового приміщення в оренду, між власником і зареєстрованими в приміщенні громадянами, при виникненні заборгованостей по ЖКГ або неправомірне нарахування цих платежів.

Адвокати та юристи вирішують конфлікти, захищають інтереси клієнта, відновлюють справедливість. Житлові справи пов’язані з наступними питаннями:

 • визначення та встановлення порядку користування житловим приміщенням;
 • проблеми з визначенням часток у праві власності;
 • визнання права власності на нерухомість;
 • розділ будинку, квартири між власниками;
 • вселення та виселення з житлового приміщення;
 • визнання договорів про купівлю-продаж, оренду квартир недійсними;
 • спори по комунальним платежам;
 • стягнення шкоди при ушкодженні нерухомості (затоплення, пожежа) і т. ін.

Задайте питання нашому адвокату

Послуги адвоката включають кілька варіантів надання правової допомоги. Перший варіант – це юридична консультація: розгляд питання, визначення основних шляхів вирішення, пошук правових основ для захисту інтересів і прав громадянина. Тривалість консультації юриста – 30 хвилин.

Другий – складання документів (позову, заяви, претензії і т. ін.). Адвокат формує документ для подання до суду чи інші інстанції, вибирає оптимальні формулювання, підводить правову базу для звернення.

Третій варіант – досудове врегулювання спорів. Досвідчений юрист вирішує конфлікт між двома сторонами без звернення до суду, шукає варіанти вирішення питання, які влаштують обидві сторони. Це економить час, гроші і позбавляє від судових позовів.

І, нарешті, представництво в суді. Адвокат супроводжує справу в процесі суду від подачі позову і закінчуючи отриманням тексту рішення суду з відміткою про набрання ним законної сили.

Житлові питання мають тісний перетин з цивільними правовідносинами (шлюб, розлучення, спадщина і т. Д.). Це ускладнює роботу житлового адвоката, який повинен чітко розмежовувати дані сфери і в кожній з них оперувати відповідними нормами права.

Як проходить консультація у адвоката з житлових спорів?

Юридичні консультації у адвоката тривають від 30-ти хвилин. Отримати консультацію можна у форматі очної зустрічі з клієнтом або онлайн. Житлова допомога в конкретній ситуації вимагає детального з’ясування обставин справи. Тому юрист в першу чергу уважно слухає розповідь громадянина, при цьому може задавати додаткові питання.

Щоб консультація адвоката пройшла найбільш плідно, ми рекомендуємо приносити всі необхідні документи. Вони допомагають прояснити причини конфлікту, знайти вихід з нього.

Спори по квартирним справах вимагають надання документів про право власності, виписки про зареєстрованих осіб, виписки з особового рахунку про стан заборгованості по комунальних платежах, різні договори (купівлі-продажу, знімання).

Вся інформація, яка повідомляється адвокату, є професійною таємницею. Адвокат не відкриває її третім особам з порушенням інтересів клієнта.

Мета консультації – юридична оцінка ситуації. Адвокат вислуховує клієнта, зазначає юридично значимі моменти суперечки, відбирає важливі для справи документи. Далі він складає цілісну картину справи і пропонує варіанти вирішення конфлікту. В ході консультації юрист вибудовує лінію захисту на підставі правових норм.

Переваги Адвокатського бюро «Сергія Лисенка»

Адвокатське бюро «Сергія Лисенка» – команда професійних людей, з досвідом роботи в сферах сімейного, цивільного, житлового та кримінального права. Ми надаємо повноцінні юридичні консультації до 15% дешевше, ніж інші юридичні компанії.

Захист інтересів і прав клієнтів здійснюється на всіх етапах справи: від досудового врегулювання до супроводу виконавчого провадження.

На рахунку компанії кілька десятків завершених на користь клієнтів суперечок. Ми не беремося за справу, якщо не можемо гарантувати його успішний результат. Якщо вам потрібен хороший адвокат, звертайтеся до Адвокатського бюро «Сергія Лисенка».

Вартість послуг адвоката по житлових справах

Вартість роботи житлового адвоката визначена наступними факторами:

 • формат співпраці (консультація, складання позову, супровід справи);
 • витрачений фахівцем час;
 • необхідність відряджень (Київ та Ірпінь обслуговуються без націнок за проїзд).

Юридичні послуги і ціни на них фіксуються в договорі. Ми працюємо тільки з безготівковими формами оплати, через сервіс онлайн платежів ПАТ «ПУМБ» PayHub. Детальніше ціни послуг житлового адвоката наведені в таблиці нижче, також ви можете ознайомитися з прайс-листом послуг адвоката з інших справ.

Послуга Вартість Примітка
Консультація з житлових питань від 800 грн
Представництво інтересів позивача або відповідача в суді (комплексно) від 5 000 грн За кожну інстанцію
Представництво інтересів позивача або відповідача в суді (в одному засіданні) від 1 500 грн
Складання заяв, скарг, клопотань від 250 грн
Досудове врегулювання спорів від 3 000 грн
Супровід виконавчого провадження від 3 000 грн
Адвокатський запит 1 000 грн
 • Будь-яка консультація розрахована виходячи з її тривалості до 30 хв. За кожні наступні години доплата в розмірі 1 000 грн/ год
 • Окремо оплачуються накладні витрати, пов’язані з веденням справи, в тому числі поштові, канцелярські та інші необхідні для виконання справи витрати
 • Як правило судові засідання на стадії судового розгляду оплачуються додатково до суми гонорару
Поширені запитання
 • Яка вартість консультації юриста з житлових питань?

  Ціни на юр. консультацію залежать від її тривалості. Стандартний час, що відводиться в Бюро на консультацію з житлових питань, складає близько 30-ти хвилин. Вартість послуги починається від 800 гривень в залежності від тематики консультації. При продовженні спілкування з юристом понад півгодинного ліміту береться 1 000 гривень за годину.

 • Яка ціна за годину роботи адвоката з житлових питань?

  Робота житлових юристів в Києві не завжди оцінюється в годинах. Вартість визначається видом послуги, що надається. Наприклад, вартість складання позовної заяви починається від 2 000 гривень і не залежить від витраченого часу. Зразкові ціни зафіксовані в прайсі, але в ході роботи можуть виникати додаткові витрати.

 • Скільки коштують послуги адвоката з житлових питань?

  На питання «Скільки коштує робота професійного юриста з досвідом роботи в сфері житлових суперечок?» можна відповісти одним словом - дорого. Рішення ситуації на користь замовника вимагає часу, досвіду, підготовки документів, супроводження справи в суді. Додатково оплачуються транспортні витрати адвоката. Ми працюємо по всій Україні і готові виїжджати за межі Києва та Ірпіня.

Задайте питання нашому адвокату