Адвокат з нерухомості

Правові відносини із зовнішнім світом визначають статус людини в суспільстві з різних позицій: як громадянина, жителя України, чоловіка або дружини, батька або матері, як підлеглого або роботодавця, як власника, покупця або орендаря та ін.

Ці взаємини настільки складні, що не існує поняття «універсальний» адвокат – професіонал не може надавати юридичні послуги, пов’язані, наприклад, із захистом людини, звинуваченого у вбивстві і захищати інтереси розведеною матері при визначенні місця проживання її дитини. Тому, адвоката по сімейних справах наймають для судового спору про визначення розмірів аліментів, а юристу з питань нерухомості довіряють справи по розділу квартири, що належить трьом особам або при вступі в силу заповіту на приватний будинок, на який претендують інші родичі.

Хто такий адвокат у справах з нерухомістю?

Адвокат з нерухомості – фахівець, який займається питаннями формування і розвитку майнових відносин. До нього звертаються в разі, коли громадянам потрібна юридична допомога в наступних справах:

 • продати або купити об’єкт комерційної або житлової нерухомості;
 • здати в оренду або орендувати приміщення;
 • вступити в право власності;
 • захистити своє законне право власності від зазіхання третіх осіб;
 • врегулювати проблеми, які з’являються під час розподілу нерухомого майна.

Якщо учасник таких справ хоче зробити це відповідно до законодавчих норм, йому слід звертатися до адвоката з майнових справ.

  Задайте питання нашому адвокату

  Практика юридичного супроводу в Україні тільки починає шлях свого становлення, тоді як в країнах Європи, а тим більше в США, присутність юриста – це обов’язкова умова проведення операції з нерухомим майном. Громадяни України, навпаки, вважають, що юристи їм не потрібні і покладаються на себе.

  В результаті, у шахраїв розв’язуються руки для реалізації різних афер, після яких громадяни позбавляються права власності на своє майно або купують нерухомість на невигідних умовах.

  Сфера компетенції адвоката з нерухомості

  Головне завдання адвоката з нерухомості полягає в тому, щоб добре орієнтуватися в законах, положеннях, правилах та інших нормативно-правових документах, що регламентують обов’язки і права громадян, що вступають в майнові відносини. А клієнтом такого адвоката може виступати як фізична, так і юридична особа.

  Законодавча база України в сфері об’єкта нерухомості включає в себе закони, нормативні акти, положення що регулюють:

  • придбання та продаж майна;
  • оренду будь-якого типу нерухомості;
  • придбання і позбавлення права власності;
  • вступ в лізингові та кредитні відносини з третіми особами, пов’язані з нерухомим майном;
  • проведення досудового мирного врегулювання конфлікту;
  • участь в судовому розгляді першої та наступних інстанцій;
  • підтримка клієнта під час реалізації ним його прав власності.

  Юридична компанія, з якою укладено договір або приватний адвокат з питань нерухомості, може проводити консультації з:

  • придбання та продажу нерухомості;
  • відшкодування збитків власнику квартири, офісу, складу або будинку під час пожежі, затоплення та ін .;
  • супровід відносин між орендодавцем та орендарем;
  • представлення інтересів сторін під час придбання або продажу об’єктів нерухомості;
  • оформлення юридичної документації, пов’язаної з об’єктами комерційної і житлової нерухомості;
  • проведення правової перевірки, що включає встановлення права власності на об’єкт, оцінку винятків і узгодження страховки при наявності у нерухомості спеціального правового титулу;
  • розробці угод при покупці нерухомості під час будівництва об’єкта;
  • представлення інтересів позичальників і кредиторів в угодах, при оформленні яких використовувалося заставне майно у вигляді об’єкта нерухомості та ін.

  Коли потрібно звертатися до адвоката у справах з нерухомістю?

  Будь-якій проблемі краще запобігти, ніж вирішувати її наслідки – перестраховка економить гроші, час, власні нерви, попереджає можливість проведення шахрайських дій щодо учасника майнових відносин. Простіше кажучи, до адвоката у справах з нерухомості варто звертатися відразу, як тільки людина вступає в правові майнові відносини з іншими людьми і організаціями.

  Поширені запитання
  • В оформленні яких документів може допомогти адвокат?

   Адвокат допомагає оформити запити, довідки, проекти договорів.

  • Чим допоможе адвокат при вирішенні проблем із забудовником?

   Адвокат може допомогти в листуванні з забудовником, складанні претензій і т.ін.

  • Які документи потрібні для реєстрації прав на нерухомість?

   Повний перелік документів, необхідних для реєстрації права власності на нерухомість передбачено Порядком державної реєстрації майнових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.0215 № 1127.

  При купівлі об’єкта на вторинному ринку нерухомості, перш ніж укладати угоду з його власником, потрібно оформити договірні відносини з адвокатом. Він вивчить ситуацію і чорновий варіант угоди, вказавши, які питання, слід включити в договір купівлі-продажу, щоб згодом не виникло ніяких спірних моментів. Юрист перевіряє фінансову і юридичну “чистоту” квартири, щоб не купити нерухомість, яка виступає об’єктом банківського заставного кредиту, обтяжену боргом по оплаті комунальних послуг або квартиру, право на яку може оскаржити третя особа, що не присутня при укладанні угоди з поважної причини.

  Не менш важливо укладати договір з адвокатом по нерухомості людям, які вирішили вкласти кошти в будівництво нового будинку або в покупку квартири 1-ої або 2-ої черги. Всі знають, скільки інвесторів постраждало від дій недобросовісних забудовників – вони регулярно приходять під вікна адміністрацій та мерій, щоб вимагати у влади повернення грошей. А ті люди, які хочуть вкласти кошти в будівництво багатоповерхового будинку, але попередньо укладають договір з адвокатом, в 99% випадків не понесуть фінансового збитку, оскільки вчасно було попереджено про фіктивне будівництво..

  Нерідко обманюють покупців квартир 1-2 черги, тобто, по суті, власників “бетонних коробок”, що вимагають проведення електромонтажних та ремонтних робіт. Досвідчений адвокат по нерухомості укладе договори купівлі-продажу з чітко обумовленими обов’язками будівельної компанії, огляне нерухомість на наявність ризиків і перерахує їх в договорі, представить інтереси клієнта в мирному врегулюванні конфлікту або в судовому спорі, якщо забудовник відмовиться від виконання своїх зобов’язань по договірній угоді.

  Услуга Вартість Примітка
  Вартість консультації від 800 грн
  Вартість складання позову від 2 500 грн
  Вартість комплексного представництва інтересів позивача або відповідача в суді від 5 000 грн за кожну інстанцію
  Вартість представництва інтересів позивача або відповідача в суді від 1 500 грн

  Які документи оформляє адвокат з нерухомості?

  Адвокат може оформляти ті документи, які необхідні адвокату для захисту інтересів свого клієнта і його майнових прав. Деякі з них:

  • запити в інстанції всіх рівнів в Києві та по всій Україні;
  • заяви від імені свого клієнта і від свого імені, як офіційного представника громадянина;
  • скарги щодо незаконних, неправомірних або неякісно проведених дій третіх сторін;
  • клопотання про проведення певних дій;
  • договірні угоди з клієнтами на виконання конкретного обсягу робіт з продажу нерухомості, її оренду або купівлю, а також вступ в майнові права;
  • позовні заяви до судових інстанцій різного рівня;
  • звітна документація, в якій описуються всі дії, що проводяться адвокатом для захисту майнових прав свого клієнта та ін.

  Для більш детальної інформації звертайтеся за телефонами, вказаними на сайті.

  Резюме

  Отже, консультація юриста необхідна при купівлі, продажу, оренді нерухомості та при вступі в майнові права. Після неї укладається договір з адвокатом, що спеціалізується в питаннях нерухомості.

  Консультація юриста з нерухомості і його супровід, по-перше, додасть вам впевненості – ви будете знати, що захищаєте себе не самі. По-друге, ви не станете жертвою шахрайських операцій, в результаті яких можна втратити нерухомість або гроші. По-третє, ви зможете вирішити всі питання, навіть дуже спірні, в свою користь.

   Задайте питання нашому адвокату


   1
   Задавайте питання в Telegram Задавайте питання в Viber Задавайте питання в Facebook