Адвокат по аліментах

Адвокат по аліментах вирішує в судових інстанціях спори щодо стягнення аліментів на утримання дітей та/або дружини. Юристи адвокатського бюро «Сергія Лисенка» захищають інтереси своїх клієнтів в судах Ірпеня, Києва та в інших містах Київської області. Наші розцінки на адвокатську допомогу та послуги щодо примусового стягнення аліментних виплат є найвигіднішими в київському регіоні та повністю відповідають професіоналізму та компетенції юристів.

Яким чином призначаються аліменти, від чого залежить їх розмір?

Аліменти стягуються судом або на підставі договору між батьками, який має бути нотаріально посвідчений. Вони нараховуються з усіх видів заробітку – з основної заробітної плати, з будь-яких доплат, з пенсій, стипендій тощо.

До 14 років ними розпоряджається батько чи мати, але грошові суми можна витрачати тільки на користь дитини. Після 14 років підліток може сам вирішувати, як витрачати гроші, що були передані на його утримання.

Якщо органами опіки було виявлені злісні порушення при використанні аліментних виплат, то при аліментах ставиться окрема посадова особа, яка буде контролювати витрати на дитину. В найгіршому випадку неправомірні витрати можуть стати приводом віддати дитину іншому батькові, який виплачує аліменти.

При призначенні розміру аліментів суд орієнтується на:

 • рівень доходу платника;
 • наявність та вартість рухомого і нерухомого майна платника, якщо таке є;
 • наявність дорогих придбань, сума яких перевищує 10-кратний розмір прожиткового мінімуму.

Задайте питання нашому адвокату

Суд може визначити розміри аліментних виплат чи як долю від заробітної плати, чи як фіксовану суму.

Види та способи сплати аліментів

Види аліментних виплат: на дитину – виплачуються до досягнення дитиною повнолітнього віку; батькам – якщо батько чи мати втратили можливість утримувати себе, то вони можуть звернутись до однієї чи до всіх дітей, щоб отримувати від них аліментні виплати; на отримання колишньої дружини або чоловіка – такі аліментні виплати може призначати суд у разі інвалідності колишньої жінки або чоловіка чи в інших випадках непрацездатності.

Сімейний кодекс України розрізняє добровільний та примусовий спосіб виплати аліментів. В першому випадку платник сам добровільно вирішує, коли він буде надсилати грошові кошти зі своєї зарплати, стипендії або пенсії.

У другому випадку гроші примусово знімаються з банківського рахунку уповноваженим державним органом. Його працівники по відношенню до злісного неплатника аліментів можуть заарештовувати банківські рахунки, розпродавати його рухоме майно. Частина заробітної плати, яка була нарахована за ці роботи, буде перерахована дитині в якості аліментних виплат.

Нажаль, примусове стягнення аліментних виплат буде ефективним тільки при постійному супроводі адвоката, що представляє інтереси дитини.

Більше інформації можна дізнатися у відео на Youtube каналі Адвокатського бюро “Сергія Лисенка”:

Які послуги надає адвокат при встановленні та стягненні аліментів?

Адвокатське бюро «Сергія Лисенка» надає наступні послуги:

 • первинна юридична консультація;
 • складання позовної заяви, а також інших документів, що будуть потрібні для стягнення аліментів або для перегляду суми аліментних виплат;
 • адвокатський супровід в судових засіданнях, а при необхідності й на етапі виконання рішення суду щодо примусового стягнення аліментів.

Під час первинної консультації позивачем документально підтверджується право дитини на отримання аліментів. Для цього надаються документи, що підтверджують батьківство платника аліментів, а також документи, що підтверджують його власність на об’єкти нерухомості, якщо такі є.

Далі адвокатом складається позовна заява. Вона подається до суду за місцем проживання того, з ким проживає дитина. Там же розглядаються справи щодо збільшення розміру аліментних виплат, про примусове стягнення аліментів або пені через їх несвоєчасну виплату, додаткових витрат на утримання дитини або зміну способу виплати аліментних виплат.

Поширені запитання
 • Адвокат по аліментах - яка ціна консультації?

  Адвокати бюро «Сергія Лисенка» надають усні та письмові консультації. Вартість усної консультації - від 800 грн, а письмової - від 1,5 тис. грн. Консультації проводяться строго конфіденційно, вся персональна інформація охороняється адвокатською таємницею.

 • Скільки відсотків від зарплати становлять аліменти?

  Сімейний кодекс України визначає мінімальні гарантовані та рекомендовані розміри для сплати аліментів. Якщо вести мову про відсотки від зарплати, то на одну дитину зазвичай 1/4 (25%), на двох 1/3 (33%) на трьох і більше 1/2 (50%) від всіх видів доходу. Але суд може встановити й більшу суму аліментних виплат відповідно до індивідуальних потреб дитини та матеріальних статків платника аліментів. Але для цього треба звернутись до послуг адвоката.

 • Як потрапити на консультацію адвоката по аліментам?

  Щоб замовити консультацію або послуги адвоката, ви можете зателефонувати за контактними номерами телефона, надіслати листа на електронну скриньку office@absl.org.ua або завітати за адресою: м. Ірпінь, вул. Мінеральна, 7-Е, оф. № 1002.

 • Скільки коштують послуги адвоката при аліментах?

  Послуги адвоката в кожній конкретній справі визначаються згідно домовленості між адвокатом та клієнтом і залежать від багатьох факторів. Як для орієнтиру можна зазначити, що вартість підготовки позовної заяви у м. Київ складає від 1500 грн., представництво в суді від 1500 грн., комплексне ведення справи від 5000 грн.

При необхідності адвокат особисто присутній на судовому процесі в якості представника клієнта. Після отримання виконавчого листа клієнт направляє його по місцю роботи відповідача або виконує інші дії, пов’язані з примусовим стягненням аліментів. В адвокатському бюро працюють спеціалісти різних галузей права, які надають адвокатські послуги при розлученні, розподілі спадщини, в сімейних, цивільних та кримінальних провадженнях.

Вартість (ціна) консультації та послуг в адвокатському бюро «Сергія Лисенка»

Ціна усної консультації коштує від 800 грн за перші 30 хвилин. Складання позовної заяви буде коштувати від 1,5 тисяч грн. Остаточна вартість послуг адвоката буде названа після означення кола завдань, які він повинен виконати – бути присутнім на судових засіданнях в якості доповідача, надіслати виконавчий лист до юридичних осіб, де працюють відповідачі тощо. Щоб звернутися до адвоката в Києві чи Ірпені шукайте контактні дані в розділі “Контакти”.

Послуга Вартість Примітка
Консультація з стягнення аліментів від 400 грн
Складання позовної заяви про стягнення аліментів від 1 500 грн
Представництво інтересів позивача або відповідача в суді (комплексно) від 5 000 грн За кожну інстанцію
Представництво інтересів позивача або відповідача в суді (в одному засідання) від 1 500 грн
Складання заяв, скарг, клопотань від 250 грн
Досудове врегулювання спорів від 3 000 грн
Супровід виконавчого провадження від 3 000 грн
Адвокатський запит 1 000 грн
 • Будь-яка консультація розрахована на основі її тривалості до 30 хв. За кожну наступну годину доплата в розмірі 1 000 грн/годину
 • Окремо оплачуються накладні витрати, пов’язані з веденням справи, в тому числі поштові, канцелярські та інші необхідні для виконання справи витрати
 • Як правило судові засідання на стадії судового розгляду оплачуються додатково до суми гонорару
Задайте питання нашому адвокату