Як подати на розлучення

Коли зав’язуються романтичні стосунки і шлюб, ніхто не замислюється, що з часом можливе розлучення. З плином часу в шлюбі суб’єкти пари розуміють, що не підходять один одному, тоді виникає бажання подати на розлучення.

Виникає велика кількість питань з приводу процесу розлучення. Серед них: куди подавати заяву на розлучення, як її скласти, скільки коштує розірвання шлюбу та інші питання. У цій статті будуть дані відповіді на ці питання, а також корисна інформація чоловікові, жінці або парі, яка вирішила розлучитися.

Процес подачі заяви на розлучення

Щоб правильно оформити розлучення необхідно підійти до цієї справи відповідально, вивчити варіанти розірвання шлюбу, яку роль в розлученні грають діти. Необхідно зібрати і оформити велику кількість документів.

Розлучення здійснюється в РАГСі або в суді. Варто згадати, що без суду можна розлучитися тільки за спільною згодою. Обов’язковою умовою є відсутність спільних дітей.

Подати на розлучення

Таким чином, якщо дві людини мають спільне бажання припинити шлюб і не мають спільних дітей, вони приходять в РАГС для розлучення. В іншому випадку розлучитися можна тільки за допомогою суду. Фінансово, такий варіант розлучення є маловитратними. Потрібно сплатити адміністративний збір і держмито. Розлучення з іноземцем через державний орган засвідчення актів цивільного стану з іноземцями принципових відмінностей не має.

Термін розлучення через РАГС – 1 місяць. Такий час регламентовано Законом і дано подружжю, щоб остаточно прийняти рішення. У разі його перегляду, можна забрати заяву. Це можна зробити в односторонньому порядку.

Якщо розлучитися хоче пара з неповнолітньою дитиною або один з учасників шлюбу не бажає його розривати, розлучення можна домогтися через суд. Бюро рекомендує звертатися за юридичною допомогою. Кваліфікований юрист консультує клієнта, займається підготовкою документів до суду. Він допоможе правильно скласти позовну заяву, підготує список необхідних документів, буде займатися доказами: опитуванням свідків, збором документів. Після підготовки адвокат з розлучень з клієнтом подасть позов до суду і буде представляти інтереси клієнта в засіданнях. Особливо це стосується процесу розірвання шлюбу, де є потреба у розділі майна або рішення, де будуть жити спільні діти. Також досвідчений сімейний адвокат допоможе в розглядах по виплаті аліментів, позбавлення батьківських прав одного з батьків та інших сімейних справах.

При виникненні сімейних спорів між чоловіком і дружиною, описаного вище характеру варто грамотно підійти до оформлення розлучення. Кожна сторона повинна вивчити порядок подачі документів. У суді обидва повинні дотримуватися необхідних правил і керуватися здоровим глуздом. В країні (Україна) під час карантину дозволена подача на розлучення електронно, через інтернет.

    Задайте питання нашому адвокату

    Які документи потрібні для розлучення через суд?

    Справи про розлучення є складними для позивача і відповідача. Вони припускають розгляду спільного життя, розділ майна, дітей. Спори про аліменти і інші моменти для яких необхідний широкий список документів. У найпростішому випадку, щоб почати розлучення в суді вам буде потрібна наявність:

    • паспорта бажано обох учасників спору;
    • свідоцтво про народження спільної дитини / дітей (при їх наявності);
    • реєстраційні номери облікових карток платників податків;
    • свідоцтво про шлюб.

    Можливо подати електронні копії документів в режимі онлайн. Необхідно зібрати перераховані вище документи в електронному вигляді, написати позовну заяву і залишити заявку на офіційному сайті суду через систему “Електронний суд” .

    При онлайн розлученні ми також рекомендуємо звертатися за юридичною допомогою. Особливо якщо є необхідність отримати аліменти або розділити спільно нажите майно.

    Розлучення

    Варто згадати, що шлюборозлучні процеси в суді морально складні для їх учасників. Особливо якщо причиною розлучення є домашнє насильство. Дружині, по відношенню до якої застосовувалося насильство, рекомендується обзавестися підтримкою. Змінити місце проживання (при спільному проживанні), знайти адвоката, який представлятиме інтереси клієнта в судових засіданнях і спілкуватися з відповідачем.

    Які документи потрібні для розлучення в РАГСі?

    Список документів для РАГСу короткий, процедура розриву теж займає менше часу. Подружжю дається місяць, щоб передумати. За ці дні до них може прийти усвідомлення шлюбу, спільного життя, тому вони можуть передумати. Для розлучення пара повинна з’явитися з наступними документами:

    • свідоцтво про шлюб;
    • паспорта;
    • реєстраційні номери облікових карток платників податків;
    • заявою (заповнюється безпосередньо в РАГСі).

    Подружжя, що не має нічого проти один одного будуть розведені через місяць після подачі всіх необхідних документів за умови явки обох в призначений термін.

    Поширені запитання
    • Чи можливо подати на розлучення онлайн?

      В Україні є можливість подати онлайн заяву на розлучення в суд.

    • Чи можна подати на розлучення якщо дитині немає року?

      Ні, це неможливо крім окремих випадків. Суд не допускає до розлучення подружжя з дитиною, якій не виповнився один рік. Винятком може стати тільки заподіяння насильства одним із суб'єктів шлюбу по відношенню до іншого або до дитини / дітям.

    • Як подати на розлучення без згоди одного з подружжя?

      Потрібно підготувати документи на розлучення, список яких наведено вище, скласти позов і подати його до суду. Пізніше необхідно прийти на засідання щоб підтримати заяву. Рекомендуємо звернутися за консультацією до фахівця, щоб процес пройшов в стислі терміни і рішення було в вашу користь.

    • Чи можна подати на розлучення за місцем проживання?

      Це можливо в разі, коли малолітня дитина / діти проживають з позивачем. Для цього необхідні докази, серед яких довідка з ЖЕКу, ОСББ (раніше називалася "Форма №3", довідка про реєстрацію).

      Задайте питання нашому адвокату


      Залишити відповідь

      Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

      1
      Задавайте питання в Telegram Задавайте питання в Viber Задавайте питання в Facebook