Оскарження рішень суду

Оскарження рішення суду – це можливість оскаржити незадовільний вердикт. Правильно складений документ підвищує ймовірність успішного розгляду скарги, тому краще, щоб його складанням займалися кваліфіковані юристи.

Адвокатське бюро «Сергія Лисенка» допоможе оскаржити рішення місцевих судів, а при необхідності адвокати бюро складуть касацію.

Що таке оскарження рішення суду

Оскарження судового рішення – це право, яке законодавчо дозволяє громадянину оскаржити рішення суду. Судове рішення – правозастосовний акт, який базується на нормах матеріального права конкретних обставин.

Оскарження здійснюються шляхом перегляду рішень суду перших інстанцій в рамках апеляційного / касаційного процесів. Апеляція відрізняється від касації декількома моментами. Основний полягає в оспорюваних рішеннях. На рівні апеляційного оскарження розглядаються рішення, які не набрали чинності. Касаційний рівень передбачає перегляд актів, що вступили в законну силу, а також можливість оскаржити апеляційні рішення. Апеляція подається до суду першої інстанції, а касація – до суду касаційної інстанції.

Щоб скарга була розглянута, необхідно надати аргументи:

 • Не було звернуто увагу на надані докази, при цьому іншим боком не спростовують
 • Рішення ґрунтувалося на аргументах другої сторони, а аргументи скаржника не оцінили судом і про них нічого не вказано в рішенні суду
 • Були не правильно встановлені обставини справи
 • Були задоволені не всі вимоги
 • Неправильно застосовані норми матеріального права або порушені процесуальні норми

  Задайте питання нашому адвокату

  Щоб оскарження в суді було прийнято, важливо правильно скласти скаргу і прописати аргументацію. І тут без допомоги фахівців не обійтися. Адже половина успіху – це правильно складений документ. Ви можете ознайомитися з цінами послуг адвоката.

  Подача апеляції

  Апеляція – оскарження судових рішень, винесених судами перших інстанцій. Право подати апеляцію є у громадян України, юридичних осіб, в деяких випадках – громадян інших держав та осіб без громадянства.

  Процедура апеляції можлива до вступу в дію судового рішення. Комплекс розглянутих правових питань і форма апеляційної скарги залежить від процесуального кодексу, який її регламентує. В Україні таких кодексів кілька, але самі «популярні» наступні:

  • ЦПК – Цивільний процесуальний кодекс
  • КПК – Кримінально-процесуальний кодекс
  • КАС – Кодекс адміністративного судочинства
  • ГПК – Господарський процесуальний кодекс

  Подати апеляцію мають право не тільки учасники справи, а й особи, чиї права / інтереса торкнулося судове рішення. Щоб подати скаргу необхідно розуміти порядок і знати терміни на її подачу в рамках існуючого судочинства. Також вимоги, викладені в ній, повинні відповідати нормам судочинства.

  Термін подачі апеляції згідно судочинства:

  • ЦПК передбачає 15 днів для оскарження ухвали суду і 30 днів – на рішення.
  • Терміни, передбачені КАС, складають 15 днів для оскарження ухвали, 30 якщо мова про рішення.
  • ГПК передбачає 20-денний період, щоб подати скаргу на рішення суду, і 10-денний – на визначення.
  • Згідно КПК, оскаржити ухвалу слідчого судді можна протягом 5 днів, судову ухвалу – протягом 7 днів, а вирок протягом 30 днів.

  У разі проголошення у суді тільки вступної та резолютивної частини рішення суду, термін відраховується з дня, коли рішення суду було складено повністю. Якщо повне визначення або постанова не були вручені в момент оголошення або складання, то учасники мають право відновити пропущений строк. Ви можете обговорити всі моменти з адвокатом в Києві особисто на консультації. Для запису пишіть нам, телефонуйте за контактними номерами або приходьте в приймальню адвоката в місті Ірпінь, вул. Мінеральна, 7-Е, оф. № 1002

  Подача касації

  Касація передбачає оскарження рішень суду, які вже вступили в силу. Ще вона передбачає перевірку їх законності і обгрунтованості на підставі матеріалів у справі та наданих додатково. У касаційному порядку можна оскаржити постанову районного суду.

  В Україні Верховний Суд єдина інстанція, яка може переглядати справи в касаційному порядку. До його складу входять Кримінальний, Господарський, Адміністративний, Цивільний Касаційні суди. Рішення ВС, як касаційної інстанції, оскарженню не підлягає.

  Касаційний суд має право на перегляд і скасування судового рішення нижньої інстанції за умови порушення останньої законів або недотримання норм судочинства. Право на касаційне оскарження в порівняння з апеляційним більш обмежена. Для його заснування у всіх процесуальних кодексах вказано неправильне застосування судом норм матеріального права чи порушення норм процесуального права. У всіх випадках касаційна скарга повинна подаватися виключно до суду касаційної інстанції.

  Як і при апеляційному оскарженні, термін на подачу касації залежить від того, яким процесуальним кодексом вона регламентується. Єдине, що передбачають всі процесуальні кодекси, так це подачу касації тільки після вступу в законну силу рішення апеляційного суду. Терміни на касаційне оскарження:

  • ГПК – 20 днів
  • КАС – 30 днів
  • ЦПК – 30 днів
  • КПК – 3 місяці

  Відлік терміну на оскарження починається з дня, коли апеляційна інстанція оголосила рішення суду.

  Особливості оскарження рішення суду

  Оскарження рішень суду в апеляційному та касаційному порядку в залежності від судочинства практично не відрізняється, хоча свої особливості має кожна з процедур. Правила оскарження, яких слід дотримуватися при подачі апеляційної чи касаційної скарги та вони не залежать від виду судочинства.

  Подати скаргу має право лише уповноважена на це особа. У ЦПК, ГПК та КАС України до уповноважених осіб відносяться учасники справи, а також особи, які в справі участі не брали, але в ході яких було вирішено питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов’язки. В КПК України встановлено чіткий перелік осіб, які мають право на оскарження рішення.

  Скарга повинна містити обгрунтування вимог і бути правильно оформлена. А її подача повинна бути виконана у відведені терміни, зазначені у відповідному процесуальному кодексі.

  Етапи оскарження рішення суду

  Оскарження рішення суду в будь-якому судочинстві – це тривалий процес, регульований відповідним процесуальним кодексом України. Перший етап – подача апеляційної скарги у встановлені терміни.

  Далі суд вирішує, чи відкривати апеляційне провадження. Розгляд скарги може зайняти як тижні, так і місяці. Але позивач має право звернутися в канцелярію апеляційного суду, щоб дізнатися терміни призначення розгляду справи.

  У разі, коли суд не задовольнив вимоги або задовольнив їх частково, є можливість звернутися до суду касаційної інстанції. Але для цього потрібно обґрунтувати причини подачі скарги, вказавши в чому саме винесений вердикт був неправомірним.

  Ціни на послуги адвоката при апеляції і касації

  Вартість адвокатських послуг залежить від складності та обсягу робіт. Адвокатське бюро «Сергія Лисенка» в Києві надає комплексний супровід в кримінальних і цивільних справах, при якому складання апеляції або касації вже включено у вартість.

  Послуга Вартість Примітка
  Оскарження рішення суду від 2 500 грн
  Вартість комплексного представництва інтересів у кримінальних справах (складання апеляції або касації вже включено у вартість) від 10 000 грн за кожну інстанцію
  Представництво інтересів в суді по цивільних справах від 5 000 грн за кожну інстанцію
  Поширені запитання
  • Терміни подачі апеляційної скарги

   Термін на подачу апеляції визначається відповідним судочинством. Для цивільних справ оскарження судового рішення допустимо протягом 30 днів з моменту його оголошення, а ухвали суду - протягом 15 днів. У кримінальному кодексі передбачено 5-денний період для оскарження ухвали слідчого судді, 7-денний - для судової ухвали і 30-денний - для вироку.

  • Коли вступає в силу рішення суду?

   Після того, як термін на подачу апеляції минув, судове рішення першої інстанції вступає в силу. Рішення апеляційних і касаційних судів набувають чинності в момент їх оприлюднення.

  • Скільки разів можна подати апеляцію?

   На певне рішення суду апеляція може бути подана зацікавленою особою тільки один раз. Після апеляції можна подати касацію.

  • Скільки коштують послуги адвоката при оскарженні рішень суду?

   Складання апеляції або касації в Адвокатському бюро «Сергія Лисенка» коштує від 2500 грн.

  • Як записатися на консультацію?

   Записатися на консультацію в Адвокатське бюро «Сергія Лисенка» можна за телефонами: +38 (044) 298-17-87 - з питань представництва у цивільних справах; +38 (044) 298-17-88 - з питань представництва у кримінальних справах. Або відвідавши наш офіс за адресою: м Ірпінь, вул. Мінеральна, 7-Е, оф. № 1002.

   Задайте питання нашому адвокату


   1
   Задавайте питання в Telegram Задавайте питання в Viber Задавайте питання в Facebook