Розлучення з іноземцем

Під час весілля і перших місяців після нього мало хто замислюється про те, що шлюб може припинитися. Причинами часто стають розбіжності подружжя, вплив родичів, фінансові чи інші труднощі. Рідше шлюби розпадаються через неправомірні дії з боку одного суб’єкта подружньої пари по відношенню до іншої. Розлучення є важкою юридичною процедурою, крім того – це моральне навантаження для його учасників, особливо для жінки. У більшості випадків, розлучитися можливо через спеціальний орган – РАЦС. Далі ми розглянемо особливості справ розірвання шлюбу з іноземцем, що робити якщо у пари є спільна дитина, які документи необхідні і яку роль відіграє адвокат з розлучень.

Особливості шлюборозлучного процесу з іноземцем

Особливістю шлюборозлучного процесу є різне законодавство країн суб’єктів шлюбу. Припинення подружніх відносин і правових наслідків, які вони за собою тягнуть визначається законом держави, громадянами якої є обидва учасники шлюбу. Такі відносини регулює міжнародний закон “Про міжнародне приватне право”. Тобто, незалежно від місця проживання, громадяни України будуть розведені згідно із законодавством нашої країни.

Якщо українка з чоловіком іноземцем дійшли згоди, не мають спільних дітей, розірвання шлюбу може бути здійснене за допомогою реєстрації розірвання шлюбу в органах реєстрації актів цивільного стану (РАЦС-у).

У разі, коли чоловік і дружина – громадяни різних країн, тобто не мають загального закону, шлюборозлучний процес буде здійснений відповідно до законодавства тієї країни, де вони жили. Це правило працює тільки якщо хоча б один з них все ще продовжує жити в цій країні. Наприклад, українці потрібно розлучитися з італійцем. Якщо вони разом проживали в Україні і вона продовжує жити тут, а чоловік переїхав до Італії, то шлюборозлучний процес може проходити відповідно до законодавства України.

Для з’ясування конкретного випадку необхідна консультацію юриста, такі справи є складними через звернення до міжнародних законодавчих актів. Записатися на консультацію можна за телефоном +38 (073) 153 67 73 або на сайті Адвокатського Бюро онлайн.

Розлучення з іноземцем без його згоди

Що робити, якщо іноземний чоловік не згоден на розлучення? Розірвати шлюб з іноземцем можливо і без його згоди. Якщо громадянин іншої країни не виявляє бажання розлучається домогтися шлюборозлучного процесу можна через суд. Рекомендуємо заздалегідь звернутися до юриста за консультацією. Досвідчений фахівець підготує до процедури розлучення. Складе перелік необхідних документів, розповість про всі нюанси розірвання шлюбу з іноземцем без його згоди. Допоможе написати позов до суду і буде представляти інтереси клієнта в судових засіданнях.

    Задайте питання нашому адвокату

    Судова практика показує, що труднощі можуть становити місцезнаходження відповідача. Якщо чоловік іноземець не бажає розлучатися є кілька варіантів розвитку подій:

    1. Позивач може подати на розлучення за місцем проживання чоловіка (дружини) за кордоном.
    2. Домовитися з відповідачем про його прибуття для розлучення в судовому порядку в Україні.
    3. Скласти судовий позов про розлучення без присутності відповідача.

    В останньому випадку необхіднє застосування альтернативної підсудності. Згідно 28-ї статті цивільного процесуального кодексу це можливо у разі:

    • наявності неповнолітніх дітей на утриманні позивача;
    • стану здоров’я, яке не дозволяє виїхати до місця проживання іноземця;
    • інших причин.

    Позивачу необхідно подати пакет документів, які включають позовну заяву, свідчення, які підтверджують неможливість виїзду в суд, за місцем проживання позивача та інше.

    Розлучення з іноземцем без його присутності

    Припинення шлюбу також можливо і без присутності іноземця. Причини відсутності можуть бути різні, але розлучитися можливо тільки в суді. Це правило поширюється як на іноземних громадян, так і на українців. Процес розірвання шлюбу без присутності іноземця може бути необхіднє з наступних причин:

    • суб’єкт розлучення не бажає прибути до суду в Україні;
    • місце проживання дружини (або чоловіка) іноземця невідомо;
    • подружжя не проживають разом і в іноземного громадянина немає можливості прибути в Україну для розірвання шлюбу.

    В такому випадку, необхідно скласти і подати позовну заяву. Доручення суду буде направлено в державу, де знаходиться відповідач. Якщо є інформація про місце де проживає (або проживав) іноземець, її необхідно вказати в позові. Якщо останній не з’явиться до суду за повісткою (або вона не буде вручена), розлучення буде проведено без його присутності.

    Якщо у пари є спільні неповнолітні діти і необхіднє позбавлення батьківських прав або отримання аліментів, розлучення відбувається тільки в судовому порядку.

    Процедура такого шлюборозлучного процесу з громадянином іншої країни має свої складності й багато нюансів. Рекомендується звернутися до адвоката по сімейних справах. Хороший і грамотний фахівець допоможе розібратися у всіх нюансах. Рішення суду в таких справах може затягнутися, оскільки потрібно співпрацювати з іншими державами, оформляти міжнародні документи. Також може знадобитися розділ майна та інші складні юридичні моменти. Записуйтеся на консультацію до співробітників адвокатського бюро “Сергія Лисенка”, офіс якого знаходиться в Ірпені (область міста Київ) за адресою: вулиця Мінеральна 7-Е, оф. №1002. Для отримання консультації можна звертатися за телефонами +38 (073) 153 67 73 та +38 (044) 298 17 87, а також написати в онлайн-чат нашого сайту.

    Юридична допомога дозволить прискорити винесення рішення, убезпечить Вас і дозволити оформити всі необхідні документи за буквою Закону.

    Розлучення з іноземним громадянином за наявності дітей

    Сімейні справи завжди пов’язані з певним моральним навантаженням на всіх учасників спору. Розірвання шлюбу з іноземним громадянином за наявності неповнолітніх спільних дітей є одним з таких випадків.

    Він можливий тільки в судовому порядку. Якщо чоловік (або дружина) – іноземний громадянин, але проживає тут розлучитися і отримати аліменти простіше. Для цього необхідно зібрати наступні документи:

    • свідоцтво про шлюб (бажано оригінал);
    • паспорт позивача;
    • ідентифікаційний код (ІПН) позивача;
    • паспорт відповідача (копія);
    • свідоцтво про народження дитини;
    • квитанція оплаченого держмита;
    • позов (в 2-х примірниках);
    • документи – докази позовних вимог.

    Пакет документів подається до суду. Для отримання і визначення розміру аліментів також необхідні дані про місце роботи суб’єктів розлучення, місце проживання дітей та інше. Якщо відповідач проживає в іншій країні, судове рішення з приводу аліментів буде направлено в державу іноземця та місцеві органи будуть забезпечують виплати.

    Для збору документів, доказів, складання заяви рекомендується звертатися за юридичною допомогою. Це може прискорити процес винесення рішення і забезпечить клієнту адвоката позитивне рішення. Для запису на консультацію звертайтеся за вказаними на сайті номерами телефону або за адресою офісу в м.Ірпінь (Київська область).

    Розлучення за межами України

    Розірвання шлюбу між українцями, які живуть на території іншої держави повинно проходити по законодавству України. Виникає трудність, до якого органу звертатися. Підсудність таких справ перебуває під юрисдикцією Верховного Суду, згідно зі ст. 29 ЦПК.

    У разі, коли один з подружжя, які є громадянами України, постійно проживає на території іншої держави, він може звернутися до консультаційної установи України за кордоном. Це можливо тільки за наявності підстав розірвання шлюбу в позасудовому порядку.

    Наприклад, чоловік – американець і сім’я живе в США. Розлучення за кордоном з американцем буде проходити за законами тієї країни, де знаходяться подружжя. Тут важливо згадати, що навіть якщо пара живе в країні, громадянами якої не являються ні один з подружжя, розлучення можливе. Це дозволяє заощадити кошти і час (немає необхідності виїжджати, купувати квитки і забезпечувати проживання, враховуючи терміни розірвання шлюбу).

    Але є ряд недоліків: можуть бути висунуті вимоги, яких немає в Україні (особливо це стосується розлучення з турком або жителем іншої мусульманської країни). Також після отримання розлучення і бажанням виїхати в Україну потрібно переконатися, що свідоцтво (довідка) про розлучення матимуть юридичну силу.

    Це залежить від того, чи є міжнародні домовленості з країною, в якій здійснювався шлюборозлучний процес.

    Послуги адвоката оплачуються в формі гонорару. Визначити його можливо тільки після вивчення справи і з’ясування всіх нюансів. Він може змінюватися, в залежності виникнення додаткових моментів справи.

    Вартість послуг адвоката

    Послуга Вартість
    Консультація по розлученню з іноземцем від 400 грн
    Складання позову від 1 500 грн
    Комплексне ведення справи про розлучення з іноземцем без участі в судових засіданнях від 2 500 грн
    Представництво в суді в одному засіданні від 1 500 грн
    Представництво в суді (комплексно) від 5 000 грн
    Поширені запитання
    • Чи можна розлучитися з іноземцем в односторонньому порядку?

      Так, можливо в судовому порядку. Для цього необхідно оформити позовну заяву і зібрати пакет документів, детальніше читайте в статті.

    • Як подати на розлучення, якщо чоловік проживає в іншій державі?

      Є різні способи це зробити, але тільки в судовому порядку. За місцем знаходження чоловіка або дружини (або нерухомого майна) або за своїм місцем прописки.

    • Чи можна оформити розлучення за межами України?

      Так, можливо або в судовому порядку, або звернувшись в консультаційну установу України за кордоном.

    • Вартість послуг адвоката по розлученню з іноземним громадянином?

      Дізнатися, скільки коштує адвокат з розлучень з іноземними громадянами, можливо тільки після ознайомлення з усіма деталями справи. Консультація - від 400 грн, участь в судовому засіданні від 1 500 грн за одне засідання, Складання позову - від 1 500 грн.

      Задайте питання нашому адвокату


      Задавайте питання в Telegram Задавайте питання в Viber Задавайте питання в Facebook