Розлучення в односторонньому порядку

Однією з причин звернення до адвоката, що найбільш часто зустрічається, була і залишається послуга допомоги в шлюборозлучних справах. Оформлення розлучення важкий процес для клієнта. Як правило, люди які зважилися на розлучення відчувають певні моральні навантаження. Для розірвання шлюбу, доволі часто, необхідно з’ясувати багато особистих нюансів. Розірвання шлюбу може бути пов’язано з моральним і фізичним насильством по відношенню до одного з суб’єктів шлюбу, невірністю одного з подружжя, з фінансовими або іншими труднощами.

В адвокатське бюро “Сергія Лисенка” часто звертаються, коли необхіднє розлучення в односторонньому порядку. Далі детальніше розглянемо особливості загального і судового варіантів припинення шлюбу, порядок надання адвокатських послуг, списку необхідних документів та інших моментів.

Розлучення через РАЦС без присутності одного з подружжя

У загальному випадку оформити розірвання шлюбу можна через РАЦС якщо пара виявила обопільне бажання отримати розлучення. Подружжю наказано з’явитися до органів реєстрації актів цивільного стану з особистими документами і написати заяву на розлучення.

Загальна процедура розлучення в Україні передбачає наявність терміну, який дається, щоб подумати, зважити всі за і проти і, при бажанні, забрати заяву. Термін становить – один місяць. Через РАЦС також можна розлучитися з іноземцем, якщо шлюб був укладений в Україні. Якщо по закінченню місяця пара не з’явилася, щоб отримати свідоцтво про припинення шлюбу, розлучення не буде оформлено. Розірвати шлюб також не можна без присутності другого з подружжя.

    Задайте питання нашому адвокату

    Важливо! В Україні можливість розірвання шлюбу, без згоди дружини або чоловіка, можливо тільки в суді. Також, без рішення суду не оформлюється розлучення, якщо в шлюбі є спільні діти до 18-ти років.

    Не можна подати на розлучення, коли дружина вагітна або є спільна дитина до 1-го року. В цей період матері дуже важко і їй потрібна підтримка чоловіка. Розірвання шлюбу можливо тільки в дуже рідкісних випадках (моральне чи фізичне насильство в сім’ї і таке інше).

    Розлучення через суд в односторонньому порядку

    Як уже згадувалося вище розірвання шлюбу в односторонньому порядку можливе тільки в судовому порядку. Причини такого припинення шлюбу можуть бути різні, часто дружина хоче отримати розлучення без згоди чоловіка через наступних факторів:

    • чоловік не бажає давати розлучення;
    • знаходиться в місцях позбавлення волі, поїхав в інше місто / країну;
    • чоловік пропав безвісти або місце його перебування невідомо;
    • інші причини.

    Для того, щоб оформити шлюборозлучний процес необхідно скласти позов на розлучення і подати його до суду. Список необхідних для оформлення розлучення документів стандартний, складається з:

    • паспорта громадянина України;
    • оригіналу свідоцтва про шлюб;
    • заяви в суд (позов).

    Знадобитися для суду можуть і інші документи: довідки з медичних установ, шкіл, свідоцтва, свідчення знайомих, завірені докази. Точний перелік залежить від громадянства подружжя (Україна або іноземна держава), наявності спільних неповнолітніх дітей, вимоги аліментів, позбавлення батьківства чи материнства та інших особливостей справи.

    Для виграної справи і позитивного рішення суду особливо важлива присутність адвоката. Якщо подружжя, які проживали зі спільною дитиною або з дітьми, крім розірвання шлюбу будуть вимагати аліменти або позбавлення прав на дитину без адвоката обійтися не можна.

    Записатися на консультацію адвоката бюро можна за телефонами +38 (073) 153 67 73 та +38 (044) 298 17 87, а також на сайті, в режимі онлайн.

    При розлученні з цивільним чоловіком при наявності дітей, також можна отримувати аліменти, навіть якщо пара не перебувала в офіційному шлюбі. Якщо цивільний чоловік не згоден на виплати, необхідно скласти заяву, прикласти свідоцтво про народження, довідки, що підтверджують проживання дитини з позивачем і подати її до суду.

    У розлученні буде відмовлено, якщо дружина вагітна або пара виховує дитину віком до 1-го року. Це обумовлено важким моральним навантаженням матері в цей період. В такому випадку необхідно подати в суд відмову, прикріпивши довідку про вагітність або свідоцтво про народження дитини (копію).

    У деяких випадках суд може відстрочити розлучення і визначити термін для примирення сторін, який може займати до 6-х місяців. Якщо по закінченню цього терміну сторони не досягли примирення – розлучення буде оформлено.

    Процедура розірвання шлюбу без згоди однієї сторони без дітей

    Одностороннє розлучення простіше оформити, якщо у подружньої пари немає спільних дітей. В такому випадку необхідно узгодити розподіл майна (за домовленістю пари або рішенням суду) і процедура буде завершена.

    У підсумку, для розлучення без дітей необхідно:

    • Отримати юридичну консультацію. Адвокат підготує клієнта, складе список необхідних документів, розповість про особливості процесу і буде супроводжувати на всіх етапах справи.
    • Підготувати пакет документів і скласти позовну заяву. У ньому варто вказати чому необхіднє розірвання шлюбу, а також причини, чому друга сторона проти розлучення.
    • Подати документи до суду, з’явитися на засідання, щоб підтримати позов. В окремих випадках процес розлучення можливий без присутності обох подружжя, наприклад, під час карантину.
    • Отримати рішення суду.

    Для складання заяви до суду рекомендуємо звернутися до адвоката з розлучень. Кваліфікований фахівець проведе консультацію, дасть рекомендації по конкретному випадку клієнта, розповість про підводні камені, з якими може зіткнутися клієнт, приблизні терміни винесення рішення суду.

    Послуги адвоката по розлученню в односторонньому порядку

    Досвідчений адвокат необхідний на кожному етапі процесу розлучення. Крім юридичної допомоги адвокат надає моральну підтримку довірителю шляхом представлення інтересів клієнта в засіданнях: виступає перед судом, подає клопотання, наводить докази та інше.

    Адвокатське бюро “Сергія Лисенка” надає кваліфіковану, професійну допомогу в питаннях розлучення, як в односторонньому порядку так і в інших подібних справах. На рахунку бюро багато виграних справ у Києві та області. Участь сімейного адвоката в справах припускає захист інтересів позивача або відповідача, надання консультацій, складання і подачу документів у строк, присутність на засіданнях.

    Вартість юридичної допомоги бюро

    Точну суму, в яку обійдуться послуги адвоката назвати важко. Вона формується, в залежності від складності справи та інших чинників. Сімейне право багатогранний і юридично складний закон, який вимагає різного ступеню залученості в кожній конкретній справі. Прайс послуг може виглядати наступним чином:

    Послуга Вартість Примітка
    Консультація зі шлюборозлучних справ від 400 грн
    Написання позову про розірвання шлюбу від 1 500 грн
    Ведення без присутності в суді (розлучення під ключ) від 2 500 грн
    Представництво інтересів в суді (в одному засіданні) від 1 500 грн
    Представництво інтересів в суді (комплексно) від 5 000 грн
    • Будь-яка консультація розрахована виходячи з її тривалості до 30 хв. За кожні наступні години доплата в розмірі 1 000 грн/ год.
    • Окремо оплачуються накладні витрати, пов’язані з веденням справи, в тому числі поштові, канцелярські та інші необхідні для виконання справи витрати.
    • Як правило судові засідання на стадії судового розгляду оплачуються додатково до суми гонорару.
    Поширені запитання
    • Чи можна розлучитися без згоди чоловіка з дітьми?

      Порядок проведення судових заходів такий же, як і без спільних дітей. До документів, які потрібно зібрати додадуться копії свідоцтв про народження спільних дітей, при необхідності, довідки зі школи, медичних установ та інші документи. Часто необхідно вирішити, хто з батьків буде жити з дитиною. Якщо колишньому подружжю не вийде домовитися, в більшості випадків суд постановляє проживання дитини з матір'ю.

    • Як подати на розлучення через орган РАЦС без присутності дружини?

      В Україні не можна розлучитися через РАЦС без присутності одного з пари. При виникненні необхідності такого розлучення складається позовна заява, збираються документи і направляються в суд для подальшого розгляду і винесення рішення.

    • Як подати на одностороннє розлучення через суд?

      Правила подачі передбачають складання позову, подачу його, разом з пакетом документів суб'єктів розлучення в сімейний суд. Після розгляду деталей суд виносить рішення про розлучення.

    • Скільки коштують послуги адвоката по розлученню в односторонньому порядку?

      Ціни юридичної допомоги фахівця бюро при односторонньому розлучення не відрізняються від інших шлюборозлучних справ: консультація коштує від 400 грн, написання і подача заяви (позову) від 1 500 грн, участь адвоката в суді від 1 500 грн (за одне засідання) і від 5 000 грн (комплексно).

      Задайте питання нашому адвокату


      1
      Задавайте питання в Telegram Задавайте питання в Viber Задавайте питання в Facebook