Це питання доволі важливе з точки зору спроможності суду забезпечувати високі стандарти судочинства. В справі заводу “Краян” підстави вважати суд упредженим або принаймні не повній мірі об’єктивним є.
Так, згідно опису вкладення до цінного листа, що було розміщено на офіційній сторінці САП ГПУ в мережі Фейсбук, вбачається, що прокурором було подано 16 екземплярів апеляційної скарги, кожна на 109 аркушах.
В справі обвинувачених -8 осіб, захисників обвинувачених – 6 адвокатів, юридична особа, щодо якої здійснюється провадження – 1 одна. І одна апеляційна скарга має залишитись в суді. Тобто всього має бути як і направлено 16 екземплярів апеляційної скарги.
В той же час один екземпляр апеляційної скарги прокурора, який мав би бути направлений адвокату Лисенку С.М., спрямували за помилковою адресою в м. Дніпропетровськ, якого наразі не існує, а є славетне місто Дніпро. Вказаний факт визнав і сам суд в своїй ухвалі від 31.10.2019 та направив апеляційну скаргу адвокату Лисенку С.М.
31.10.2019 на адресу надійшла апеляційна скарга з оригінальним “мокрим” підписом прокурора. Тобто 17 екземпляр. А звідки він взявся в суді, коли всього було 16 екземплряів скарги? Чи суд не всім учасникам справи надіслав апеляційні скарги? Чи можливо суд в позапроцесуальний спосіб отримав ще один екземпляр скарги від прокурора? Ці питання, я не сумніваюсь, знайдуть свої логічні відповіді. Сподіваюсь лише на те, що знайдені відповіді не дадуть підстав стверджувати, що ВАКС є упередженим судом.
Як кажуть, «без права не може існувати держава». Якщо ВАКС працює в поза процесуальний спосіб, тоді про яке існування цього суду в розумінні закону та взагалі правосуддя може йти мова?